InDrop oferuje m.in. serwery do gier komputerowych, świadczy też usługi związane z cyberbezpieczeństwem
Na listę małych instytucji płatniczych wpisana została spółka InDrop. Jak wynika z prowadzonego przez KNF rejestru, może ona przyjmować wpłaty i wypłaty gotówki z rachunku, wykonywać transakcje płatnicze, a także wydawać instrumenty płatnicze.
Główny obszar działalności InDrop to branża gamingowa. Podmiot oferuje serwery do gier komputerowych, a za jego pośrednictwem można m.in. kupować różne udogodnienia czy ekwipunek w grach. – Wpis na listę małych instytucji płatniczych to dla nas kolejny krok w rozwijaniu naszych projektów – szczególnie w obszarze serwerów gier. Chcemy działać na własnych zasadach, oferując płatności bezpośrednio, z pominięciem agregacji najpopularniejszych metod płatności u innych pośredników – komentuje w rozmowie z serwisem cashless.pl Michał Złotek z InDrop. Zapowiada także wprowadzenie kilku nowych usług, skrojonych pod tę branżę, ale na razie nie chce zdradzać szczegółów.
W ramach grupy InDrop działa zaś także agencja interaktywna, która wspiera firmy przy tworzeniu aplikacji i rozwiązań. Podmiot oferuje także usługi związane z cyberbezpieczeństwem.
O status małej instytucji płatniczej (MIP) ubiegają się podmioty, które chcą świadczyć usługi płatnicze, ale nie chcą starać się o licencję krajowej instytucji płatniczej, co jest znacznie trudniejsze niż uzyskanie wpisu na listę MIP. Trzeba jednak pamiętać, że MIP-y mają jednak pewne ograniczenia. Na przykład mogą działać tylko na krajowym rynku, a do tego obowiązuje je limit obrotów w wysokości 1,5 mln euro miesięcznie.
Obecnie wpisem do rejestru małych instytucji płatniczych może się legitymować 189 podmiotów. W ostatnim czasie na listę, oprócz InDrop, wpisane zostały m.in. Blitzpay, Conmodum, Finserve, Galaktitka Pay czy Sparking, o którym mogliście przeczytać tutaj. Część podmiotów, niegdyś wpisanych, rezygnuje też ze statusu MIP – w związku z podjęciem decyzji o zakończeniu działalności lub wyborem innego modelu świadczenia usług. Taki krok wykonała ostatnio np. spółka Portmonetka.
Fot. Maciej Bednarek