Partnerzy merytoryczni
Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Partnerzy strategiczni
Nowe podmioty na liście małych instytucji płatniczych. Wśród nich spółka, która chce rozwijać płatności w grach

InDrop oferuje m.in. serwery do gier komputerowych, świadczy też usługi związane z cyberbezpieczeństwem

Na listę małych instytucji płatniczych wpisana została spółka InDrop. Jak wynika z prowadzonego przez KNF rejestru, może ona przyjmować wpłaty i wypłaty gotówki z rachunku, wykonywać transakcje płatnicze, a także wydawać instrumenty płatnicze.

Przeczytajcie także:  mBank zmienia zasady korzystania z konta oszczędnościowego

Główny obszar działalności InDrop to branża gamingowa. Podmiot oferuje serwery do gier komputerowych, a za jego pośrednictwem można m.in. kupować różne udogodnienia czy ekwipunek w grach. – Wpis na listę małych instytucji płatniczych to dla nas kolejny krok w rozwijaniu naszych projektów – szczególnie w obszarze serwerów gier. Chcemy działać na własnych zasadach, oferując płatności bezpośrednio, z pominięciem agregacji najpopularniejszych metod płatności u innych pośredników – komentuje w rozmowie z serwisem cashless.pl Michał Złotek z InDrop. Zapowiada także wprowadzenie kilku nowych usług, skrojonych pod tę branżę, ale na razie nie chce zdradzać szczegółów.

W ramach grupy InDrop działa zaś także agencja interaktywna, która wspiera firmy przy tworzeniu aplikacji i rozwiązań. Podmiot oferuje także usługi związane z cyberbezpieczeństwem.

Przeczytajcie także:  Revolut pozwoli spłacić w ratach zadłużenie na karcie kredytowej

O status małej instytucji płatniczej (MIP) ubiegają się podmioty, które chcą świadczyć usługi płatnicze, ale nie chcą starać się o licencję krajowej instytucji płatniczej, co jest znacznie trudniejsze niż uzyskanie wpisu na listę MIP. Trzeba jednak pamiętać, że MIP-y mają jednak pewne ograniczenia. Na przykład mogą działać tylko na krajowym rynku, a do tego obowiązuje je limit obrotów w wysokości 1,5 mln euro miesięcznie.

Obecnie wpisem do rejestru małych instytucji płatniczych może się legitymować 189 podmiotów. W ostatnim czasie na listę, oprócz InDrop, wpisane zostały m.in. Blitzpay, Conmodum, Finserve, Galaktitka Pay czy Sparking, o którym mogliście przeczytać tutaj. Część podmiotów, niegdyś wpisanych, rezygnuje też ze statusu MIP – w związku z podjęciem decyzji o zakończeniu działalności lub wyborem innego modelu świadczenia usług. Taki krok wykonała ostatnio np. spółka Portmonetka.

Fot. Maciej Bednarek

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.
Promocje

Booksy przyzna 20 zł za zakup karty podarunkowej, jeśli zapłacicie kartą Visa

Środki zgromadzone na karcie podarunkowej można wykorzystać przy rezerwacji wizyty za pośrednictwem Booksy

Nasza Cashlesspedia

Wpisz w pole i wyszukaj termin, którego definicja Cię interesuje:
lub przeglądaj:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies