Obecnie za pomocą aplikacji za parkowanie można płacić już w 210 polskich miejscowościach
Serwis cashless.pl jak co roku przyjrzał się aplikacjom umożliwiającym opłacenie postoju w miejskich strefach płatnego parkowania. Z danych przekazanych przez największych operatorów wynika, że miejscowości, w których za parkowanie można wygodnie zapłacić za pomocą swojego smartfona, znów przybyło i jest już ich 210 (łącznie ze strefami wakacyjnymi).
Operatorem obsługujących najwięcej miejskich stref parkowania niezmiennie jest Mobilet. W ciągu roku jego sieć powiększyła się o 15 miejscowości i liczy już 123 ośrodki. Na kolejnych miejscach podium uplasowały się SkyCash i mPay. Liczba miast obsługiwanych przez ten pierwszy podmiot nieznacznie się skurczyła względem poprzedniego zestawienia i wynosi obecnie 94. mPay z kolei odrobinę zwiększył liczbę miast partnerskich, który jest aktualnie 93.
Z aplikacją AnyPark (dawniej: Pango) kierowcy mogą opłacić postój w miejskich strefach płatnego parkowania w 69 miastach, a z apką ePark w 55. Swoją sieć poszerza także najmłodszy na rynku Flowbird. Podmiot zadebiutował trzy lata temu, rok temu umożliwiał wnoszenie płatności za postój w 37 miastach, a teraz już 54. Oznacza to, że wyprzedził pod względem wielkości sieci CityParkApp, które obsługuje obecnie miejskie parkingi w 52 miejscowościach.
Jednocześnie warto pamiętać, że dzięki współpracy Mobiletu i SkyCasha z bankami, opłacać parkowanie można też w niektórych aplikacjach bankowych. Taką usługę w swojej bankowości mobilnej znajdą klienci Aliora, BNP Paribas, ING, mBanku, Millennium, Pekao, PKO BP, Santandera i VeloBanku, a wkrótce funkcja ta ma się pojawić także w aplikacji Credit Agricole.
Poniżej znajdziecie listę miast obsługiwanych przez poszczególnych operatorów aplikacji. Zestawienie przygotowano na podstawie informacji przekazanych przez operatorów. Obejmuje ono tylko miejskie strefy płatnego postoju, nie uwzględniono w nim natomiast parkingów prywatnych.