Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Które aplikacje do zakupu biletów komunikacji miejskiej działają w Waszym mieście? Nowe zestawienie cashless.pl

W największej liczbie miast zadziała aplikacja Mobilet, nieznacznie mniejsze sieci mają mPay i SkyCash

Serwis cashless.pl już po raz czwarty przyjrzał się aplikacjom do zakupu biletów komunikacji miejskiej. Z przygotowanego przez nas zestawienia dowiecie się, którzy operatorzy mogą się pochwalić największą siecią obsługiwanych miast, a także – które z popularnych aplikacji umożliwiają regulowanie należności za przejazd w poszczególnych miejscowościach.

Przeczytajcie także: Do końca lipca zbieramy zgłoszenia do rankingu Cashless Cities

Na liście miast, w których za pomocą apki można opłacić przejazd transportem publicznym, znajdziecie ponad 100 miejscowości oraz Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię (która obsługuje transport w 56 miastach i gminach, w tabeli poniżej: GZM) i Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej (MZKZG, w tabeli poniżej: Trójmiasto), oferujący bilety uprawniające do przejazdu w Gdańsku, Gdyni, Pruszczu Gdańskim, Redzie, Rumii, Sopocie i Wejherowie.

W tym roku na pozycję lidera, jeśli chodzi o liczbę obsługiwanych miast, wysunął się Mobilet. Jest to awans z trzeciej pozycji, którą zajmował rok temu. Mobilet umożliwia zakup biletów uprawniających do podróżowania po 64 miastach oraz po gminach zrzeszonych w GZM i tych obsługiwanych przez MZKZG. Zbliżone pod względem wielkości są zaś sieci mPay i SkyCash. W aplikacji jednego, jak i drugiego możecie kupić bilety uprawniające do podróżowania po metropolii górnośląsko-zagłębiowskiej oraz po okolicach Trójmiasta, a do tego w przypadku mPay także po 59 innych miastach, a w przypadku SkyCash – po 57.

Czołową trójkę goni aplikacja Zbiletem – mając ją na telefonie, kupicie bilety w prawie 40 różnych miastach oraz na terenie GZM i MZKZG. Zestawienie dopełniają GoPay oraz Jakdojade. W tabeli poniżej sprawdzicie, które spośród tych aplikacji działają w Waszym mieście oraz w miastach, które odwiedzacie. Przedstawione w niej dane dotyczą biletów jednorazowych lub krótkookresowych. Trzeba mieć na uwadze, że dystrybucja biletów długookresowych rządzi się innymi prawami – w niektórych miastach można je również kupować przez aplikacje, w innych nie.

Przeczytajcie także: Trwają prace nad nowym systemem biletowym w Warszawie

Warto mieć też na uwadze, że dzięki współpracy z Mobiletem i SkyCashem usługę regulowania należności za przejazd autobusem czy tramwajem wprowadziły też do swoich aplikacji niektóre banki. Taką funkcję znaleźć można w apkach: Aliora, BNP Paribas, ING, Millennium, Pekao, PKO BP, Santandera oraz VeloBanku. A z kolei oprócz aplikacji o zasięgu ogólnopolskim w niektórych miastach działają również lokalne rozwiązania. Przykładowo – Urbancard we Wrocławiu, Transport GZM w metropolii śląsko-zagłębiowskiej, Mint Mobile w Bydgoszczy i Łodzi czy przygotowane przez GoPay aplikacje dla Szczecina, Jaworzna czy Myślenic.

Zestawienie przygotowane zostało na podstawie deklaracji operatorów, a także na podstawie informacji dostępnych w aplikacjach.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies