Chodzi o Euro Bank, który zostanie wchłonięty przez Millennium oraz Raiffeisen Polbank, który zostanie przejęty przez BNP Paribas
Na zaczynający się dziś weekend BNP Paribas i Millennium zapowiedziały przerwy techniczne, w trakcie których przeprowadzą tzw. fuzje operacyjne przejętych przez siebie konkurentów. Pierwszy z nich przeniesie do swoich systemów informatycznych produkty klientów byłego Raiffeisen Polbanku a Millennium – Euro Banku.
Jeśli chodzi o BNP Paribas, to jego placówki zostaną zamknięte dziś już o godz. 13. Ostatnia sesja przelewów przychodzących systemu Elixir będzie rozliczona do godz. 18 a wychodzących – do godz. 15.00. Od godz. 15.00 nie będzie możliwości zalogowania do systemów: Online, Online Biznes, Dealer, Broker, aplikacji mobilnych: Mobilny Portfel i Mobilny Broker Mobile Biznes. Natomiast od godz. 22.00 nie będzie możliwości zalogowania także do systemów GOonline, Pl@net i aplikacji mobilnej GOmobile, Biznes Pl@net oraz BGŻ Optima. Za pomocą powyższych systemów nie będzie można też realizować płatności internetowych. Więcej na ten temat tutaj.
Jeżeli zaś chodzi o klientów Euro Banku, to od godz. 18 nie będą mogli zalogować się na swoje konto przez system internetowy i aplikację mobilną. Nie będą też mogli wykonywać płatności internetowych, transakcji zbliżeniowych telefonem oraz aktywować kart. Z kolei klienci Millennium dostęp do systemów elektronicznych utracą jutro o godz. 5.30 rano. Od tego momentu nie będą mogli zalogować się na rachunki przez Millenet i aplikację mobilną. Więcej na ten temat tutaj.
Z informacji przekazywanych przez banki wynika, że w przypadku Millennium wszystko powinno wrócić do normy w poniedziałek w godzinach wieczornych. W przypadku BNP Paribas natomiast we wtorek 12 listopada rano. Do normy, to znaczy, że ponownie ruszą systemy BNP Paribas i Millennium, przez które na swoje konta logować się będą mogli także klienci Raiffeisen Polbanku i Euro Banku. Ich dotychczasowe systemy znikną na zawsze.
Konsolidacja polskiego rynku bankowego trwa od dłuższego czasu więc kolejne fuzje już nikogo nie dziwią. Zaczynający się dzisiaj weekend jest jednak wyjątkowy, bo nie przypominam sobie, by w przeszłości było tak, aby w tym samym czasie przeprowadzano dwie fuzje operacyjne tak dużych instytucji komercyjnych.