Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Badanie Visy: na zagraniczne wyjazdy wkrótce będziecie wydawać prawie dwa razy więcej niż dziś

W 2025 roku 1,4 mln polskich rodzin ma wyjeżdżać na wakacje za granicę przynajmniej raz w roku

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez agencję Oxford Economics na zlecenie organizacji Visa, na całym świecie w ciągu dziesięciu najbliższych lat liczba rodzin mogących pozwolić sobie na wyjazd za granicę przynajmniej raz w roku wzrośnie w porównaniu z sytuacją z roku 2015 o ponad jedną trzecią. Będzie ich 282 mln. W tym samym czasie wydatki na międzynarodowe podróże urosną o ponad 50 proc. i osiągną równowartość prawie 1350 mld euro.

Przeczytajcie także: Już możecie zarejestrować kartę w Visa Checkout

Na tle świata turystyka zagraniczna wśród Polaków ma rozwijać się jeszcze szybciej. Otóż badanie Visy wskazuje, iż liczba gospodarstw domowych planujących przynajmniej jeden wyjazd z kraju na wakacje wzrośnie niemal o połowę – będzie ich 1,4 mln. Wydatki Polaków na międzynarodowe podróże wzrosną w tym czasie o ponad 90 proc. i osiągną wartość 10,7 mld euro.

Co ma uzasadniać takie wzrosty? Eksperci są zdania, iż wpływ na popularność zagranicznych wojaży będą miały zmiany zachodzące w społeczeństwach. Chodzi przede wszystkim o rosnącą liczebność klasy średniej, którą będzie stać na sfinansowanie wakacji, coraz szerszy dostęp do internetu pozwalający krzewić wiedzę o świecie, poprawiającą się infrastrukturę transportową oraz rosnącą grupę osób starszych dysponujących większą ilością wolnego czasu.

Przeczytajcie także: Pogłębia się zapaść na rynku kredytówek

W celu oszacowania liczby gospodarstw domowych, których członkowie podróżowali za granicę, zestawiono liczbę użytkowników kart Visa w danym kraju dokonujących co najmniej jednej transakcji w tradycyjnym punkcie sprzedaży za granicą, z ogólną liczbą wszystkich aktywnych użytkowników kart Visa w tym kraju. Uzyskane liczby – które po dokonanej korekcie stały się reprezentatywne dla całej populacji danego kraju, bez względu na metody płatności stosowane przez gospodarstwa domowe – zostały następnie wykorzystane w procesie prognozowania przez Oxford Economics.

Dla obliczenia częstotliwości podróży zagranicznych i udziałów poszczególnych grup wiekowych i dochodowych wykorzystano dane sondażowe na temat wieku i dochodów wyjeżdżających za granicę w wybranych 10 krajach. Dane te zostały następnie ekstrapolowane na szerszą grupę krajów, sklasyfikowanych jako rynki rozwinięte lub wschodzące. Oszacowane udziały w ruchu podróżnym zostały następnie zestawione z rozkładem dochodów ludności i strukturą wiekową w każdym kraju.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies