Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Zbliża się termin przeniesienia produktów klientów Idea Banku do systemów Pekao. Wkrótce zniknie Idea Cloud

Fuzja operacyjna, w ramach której do systemów Pekao przeniesione zostaną produkty klientów byłego Idea Banku, prawdopodobnie zostanie przeprowadzona w listopadowy długi weekend

Z nieoficjalnych informacji cashless.pl wynika, że fuzję operacyjną Idea Banku i Banku Pekao zaplanowano na jesienny długi weekend 11-14 listopada 2021 r. Biuro prasowe Pekao na razie nie potwierdza tej informacji, ale i jej nie dementuje. – Klienci Idea Banku otrzymają niezbędne informacje o terminach migracji oraz szczegółach procesu. Zgodnie ze zobowiązaniami wynikającymi z procesu resolution (przymusowa restrukturyzacja) rebranding nastąpi do końca bieżącego roku – napisano w odpowiedzi na pytanie o datę przeniesienia klientów Idei do systemów Pekao.

Przeczytajcie także: Idea poddana procesowi przymusowej restrukturyzacji

Jeśli informacje cashless.pl się potwierdzą, będzie to oznaczać, że po listopadowym weekendzie zniknie nie tylko marka Idea Bank, ale także jego aplikacja mobilna oraz Idea Cloud. To internetowy serwis transakcyjny w chmurze obliczeniowej. Idea Bank uznawany był za jednego z pionierów wykorzystania tego rozwiązania w polskiej bankowości, a jego doświadczenia w tym obszarze wykorzystane zostały m.in. przy tworzeniu Polish Cloud, czyli standardu chmury obliczeniowej w bankach.

Przeczytajcie także: Ubezpieczyciele mają standard chmury obliczeniowej

Idea Bank poddany został procesowi przymusowej restrukturyzacji na przełomie grudnia 2020 r. i stycznia 2021 r. Bankowy Fundusz Gwarancyjny 31 grudnia ubiegłego roku ogłosił, że Idea zostanie wchłonięta przez Pekao. W rezultacie ten drugi powiększył swoje aktywa o ok. 14 mld zł i wzmocnił pozycję w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw, w którym specjalizował się Idea Bank. Do Pekao trafiły wybrane produkty i usługi klientów Idei. Wyłączono np. zobowiązania tej instytucji wobec nabywców obligacji Getbacku czy ubezpieczeń z funduszem kapitałowym, potocznie zwanych polisolokatami.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies