Fast Track to projekt, w ramach którego firmy technologiczne mogą w krótkim czasie wprowadzać na rynek swoje usługi finansowe
Visa poinformowała dziś, że w jej międzynarodowym programie Fast Track uczestniczy już 140 fintechów z całego świata. Od czasu uruchomienia na globalną skalę w połowie ubiegłego roku program urósł o 280 proc. W dzisiejszym komunikacie Visa zaprezentowała kilku jego nowych uczestników.
Wśród nich znalazły się m.in. trzy firmy założone przez kobiety: australijski Airwallex oraz gogo Getter i Kikoff z Ameryki Północnej. Do Fast Track dołączyło także kilka podmiotów oferujących portfele cyfrowych walut. Są to: Fold, Genesis Block i TrustToken. Wśród uczestników Fast Track znalazły się także firmy pomagające w zarządzaniu finansami osobistymi, w tym Lydia i Swile z siedzibami w UE, Paga z Afryki, SoLo Funds z USA i Wally ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
W komunikacie Visy przedstawiano także mniejszych uczestników programu, takich jak Capital on Tap, który udostępnia karty kredytowe małym i średnim przedsiębiorstwom oraz Fundation, który oferuje platformę do przetwarzania wniosków kredytowych. Wyróżniającymi się uczestnikami Fast Track są też Konfio, meksykański startup, który umożliwia małym i średnim firmom przeprowadzanie szybkiej oceny kredytowej, oraz Neat, startup z Hongkongu, umożliwiający przedsiębiorstwom rozwijanie działalności na rynkach światowych.
Fast Track to program, dzięki któremu fintech zyskuje bezpośredni kontakt z partnerami ekosystemu Visa, dostęp do licencji w trybie online oraz interfejsów API Visa. Beneficjenci Visa Fast Track mogą również korzystać z rozbudowanych zestawów narzędzi do wprowadzania rozwiązań na rynek, materiałów edukacyjnych online i porad ekspertów, które pomagają fintechom zwiększać skalę biznesu.