Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Credit Agricole umożliwi zakładanie firmy w aplikacji mobilnej

Rejestrację działalności gospodarczej w aplikacji oferują już PKO BP, Pekao, Santander, Millennium, mBank, ING i VeloBank

Klienci Credit Agricole będą mogli skorzystać z aplikacji mobilnej banku – CA24 Mobile – aby ułatwić sobie założenie firmy. Informacja o nowej usłudze pojawiła się w sklepie z aplikacjami Google Play, a jak dowiedziałem w biurze prasowym banku, nowa funkcja będzie dostępna dla klientów od dziś.

Przeczytajcie także: Handel najszybciej rośnie w internecie. Nowe dane GUS o sprzedaży detalicznej

W aplikacji mobilnej klient będzie mógł założyć firmę, a ściślej – zarejestrować ją w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) i jednocześnie otworzyć konto firmowe. Na tę chwilę bank nie podaje jeszcze szczegółów na temat tego, jak usługa będzie działać.

Obecnie Credit Agricole pomaga otwierać działalność gospodarczą w inny sposób, a mianowicie we współpracy z Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości (CWP). Klient musi wypełnić formularz kontaktowy na stronie partnera banku, a następnie ekspert z CWP – podczas rozmowy telefonicznej – pomaga złożyć wniosek do CEIDG. Nowym przedsiębiorcom bank oferuje na starcie konto firmowe, wsparcie księgowe oraz terminal płatniczy.

Przeczytajcie także: VeloBank wprowadził do aplikacji e-winiety na szwajcarskie drogi

Zakładanie firmy w aplikacji mobilnej oferują już PKO BP, Pekao, Santander, Millennium, mBank, ING i VeloBank. Wcześniej trzeba założyć konto indywidualne, a następnie w ramach jednego formularza można złożyć wniosek o rejestrację działalności gospodarczej i otwarcie konta firmowego. Niezbędny w tym procesie jest profil zaufany, którym należy podpisać wniosek do CEiDG.

Trzeba pamiętać, że banki ułatwiają proces rejestracji firmy, ale nie załatwiają wszystkich wymaganych formalności. Świeżo upieczony przedsiębiorca musi pamiętać m.in. o złożeniu deklaracji VAT (jeśli dotyczy ona jego działalności), zgłoszeniu do ZUS siebie i ewentualnie pracowników, a także sprawdzeniu, czy w ramach prowadzonej działalności potrzebne są specjalne zezwolenia lub koncesje.

Fot. Maciej Bednarek

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies