Zestawienie najbardziej bezgotówkowych miast w Polsce zaprezentujemy podczas kongresu Local Trends, który w dniach 17-18 października odbędzie się w Poznaniu
Już za niecały miesiąc redakcja serwisu cashless.pl zaprezentuje drugą edycję projektu Cashless Cities, czyli rankingu najbardziej bezgotówkowych miast w Polsce. Projekt powstał przy merytorycznej współpracy z Fundacją Polska Bezgotówkowa. Podobnie jak w ubiegłym roku wyniki rankingu zaprezentujemy w trakcie kongresu Local Trends, który odbędzie się w dniach 17-18 października w Poznaniu.
Ranking Cashless Cities powstaje na podstawie danych zebranych przez cashless.pl w ankietach rozesłanych do miast. W naszym projekcie udział mogła wziąć każda miejscowość z Polski na prawach miejskich. W tym roku zdecydowało się na to niemal dwa razy więcej samorządów niż przed rokiem. Szczegóły rankingu, wraz z metodyką, znajdą się w raporcie, który opublikujemy zaraz po premierze na Local Trends.
A jak wyglądał ubiegłoroczny ranking Cashless Cities możecie zobaczyć w tekście Ranking najbardziej bezgotówkowych miast w Polsce. Poznajcie Cashless Cities.
Jak wspomniałem, partnerem merytorycznym Cashless Cities 2023 podobnie jak w roku ubiegłym, jest Fundacja Polska Bezgotówkowa, która zajmuje się rozwojem infrastruktury płatniczej w Polsce, upowszechnianiem i promocją obrotu bezgotówkowego, a także podnoszeniem wiedzy obywateli i przedsiębiorców w tym zakresie. Fundacja realizuje od 2018 roku Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego, który kieruje również do jednostek samorządu terytorialnego. Działa także jako partner merytoryczny inicjatyw LocalTrends oraz SmartCity i wspiera inne innowacyjne projekty.