Wcześniej operator Inperly wdrożył już możliwość podpisywania dokumentów przez aplikację eDO App
Biuro prasowe KIR informuje o nowym partnerstwie zawartym z firmą Billennium. Jego efektem jest możliwość korzystania z kwalifikowanego podpisu mSzafir w aplikacji Inperly na platformie Microsoft Teams. Wcześniej Billennium udostępniło w apce Inperly możliwość weryfikacji tożsamości i podpisywania dokumentów za pośrednictwem dowodów osobistych z tzw. warstwą elektroniczną i przy pomocy apki eDO App.
Użytkownik Inperly może za pośrednictwem aplikacji udostępnić dokument do podpisu swojemu klientowi, interesantowi lub innemu pracownikowi. Odbiorca otrzymuje link do dokumentu zapisanego w chmurze wraz z instrukcją jak krok po kroku przeprowadzić ten proces z użyciem mSzafir lub z e-dowodem osobistym. Aby złożyć podpis elektroniczny, można wykorzystać już posiadany kwalifikowany certyfikat mSzafir lub wygenerować podpis jednorazowy, zdalnie potwierdzając tożsamość za pomocą mojeID.
mSzafir to zdalna wersja kwalifikowanego podpisu elektronicznego o gwarantowanej mocy prawnej, równej podpisowi odręcznemu. Dostępny jest w dwóch wariantach – jednorazowym lub z długim terminem ważności (na rok lub dwa lata). W odróżnieniu od standardowej wersji e-podpisu, mSzafir nie wymaga stosowania fizycznych urządzeń, takich jak karty i czytniki. Z podpisu mSzafir mogą dziś korzystać klienci takich instytucji jak m.in. PKO BP (w tym Inteligo), Pekao, mBanku czy ING.
Rozwiązanie stworzone przez Billennium można zastosować w sektorze prywatnym i każdej firmie realizującej sprzedaż produktów online – do zawierania umów na odległość, zakupu produktów i usług, nawet wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych.
Kolejnym obszarem wykorzystania jest szeroko rozumiany sektor publiczny – urzędy miast i gmin, instytucje państwowe czy sądownictwo, np. do składania i odbioru wniosków, pism, pozwów czy obsługi mieszkańców oraz szkolnictwo wyższe, do procedowania dokumentacji dotyczącej zdalnej rekrutacji, dostarczania zgód i deklaracji z podpisem elektronicznym czy weryfikacji tożsamości studentów przed egzaminami.
Fot. CC BY 2.0