Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie uruchamia fintechowe studia. Cashless.pl partnerem medialnym projektu

Aktualnie trwa rekrutacja na dwusemestralne, podyplomowe studia "Fintech – nowe zjawiska i technologie na rynku finansowym"

Renomowana warszawska uczelnia – Szkoła Główna Handlowa – uruchamia w tym roku podyplomowe studia poświęcone nowym technologiom w branży finansowej. Serwis cashless.pl objął nowy projekt patronatem medialnym. Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji na studia "Fintech – nowe zjawiska i technologie na rynku finansowym". Zapisy trwają do 30 września lub do wyczerpania puli miejsc. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdziecie tutaj.

Na kierownika nowych studiów powołany został prof. dr hab. Lech Kurkliński, w przeszłości współtwórca m.in. Banku Millennium, a sekretarzem została Agnieszka Butor-Keler z doświadczeniem w nadzorze finansowym. Wśród wykładowców znaleźli się m.in. dr hab. Jan Byrski z kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, prof. UMK dr hab. Michał Polasik, dr hab. Waldemar Rogowski, główny analityk Biura Informacji Kredytowej, czy dr Paweł Widawski, prezes fundacji FinTech Poland i wiceprezes Polski Bezgotówkowej.

Przeczytajcie także: Oto zdobywcy tegorocznych nagród Cashless Fintech

Jak mówi serwisowi cashless.pl Lech Kurkliński, celem studiów jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy na temat ekonomicznych, prawnych i technologicznych aspektów innowacyjnych rozwiązań na rynku finansowym. Studia mają też na celu pomoc w zdobyciu umiejętności przydatnych w erze cyfrowej transformacji rynków finansowych, a ważnym zamierzeniem organizatorów jest też zapoznanie słuchaczy ze środowiskiem osób zajmujących się problematyką fintech w Polsce.

Duży nacisk kładziony będzie na interaktywne relacje z uczestnikami, czemu służyć powinno zespołowe analizowanie przypadków (case study), sesje pytań i odpowiedzi z wybranymi specjalistami, a także przeprowadzenie projektu EduSprint. To jedyny w Polsce program, który ma na celu praktyczne rozwiązywanie problemów, ze wskazaniem rzeczywistych możliwości wdrożeń. Koncepcję tę zaproponował brytyjski Financial Conduct Authority pod nazwą TechSprint. Według założeń projektu, słuchacze ze wspomaganiem wykładowców wypracowują konkretne propozycje związane z rozwojem nowych technologii na rynku finansowym.

Przeczytajcie także: Revolut może być już warty ponad 30 mld dolarów

Zajęcia odbywać się będą w formule hybrydowej, jednak główny nacisk położono na spotkania stacjonarne, a tryb online będzie wykorzystywany jedynie wspomagająco. O ile oczywiście pozwolą na to warunki epidemiczne. Pierwsze spotkanie stacjonarne ma odbyć się 23-24 października bieżącego roku.

Studia przeznaczone są dla ekonomistów, przedsiębiorców, menedżerów, prawników, informatyków i urzędników administracji publicznej. Dotyczy to firm działających w branży fintech, ale także tradycyjnych instytucji finansowych (banków, ubezpieczycieli, firm z rynku kapitałowego, firm pożyczkowych itd.) oraz innych podmiotów mających styczność z nowymi technologiami w finansach. Zapraszamy.

Fot. Panek/Wikipedia CCA 4.0

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies