Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Do IKE lub IKZE w PZU możecie przystąpić bez wychodzenia z domu. Zakup i zarządzanie produktami możliwe przez platformę inPZU

Zarejestrować się można zdalnie, a przystąpienie do IKE lub IKZE nie powinno zająć dłużej niż 15 minut

Na platformie inPZU.pl można online założyć indywidualne konto emerytalne (IKE) oraz indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE), cechujące się – jak zapewnia PZU – konkurencyjnymi warunkami. Klienci, którzy już wcześniej korzystali z serwisu TFI PZU do innych inwestycji, znajdą nowe produkty po zalogowaniu. Z kolei klienci, którzy są zainteresowani rozwiązaniami emerytalnymi, muszą najpierw zarejestrować się na platformie.

Przeczytajcie także: PZU pomoże w poszukiwaniu zaginionych dzieci

Zarejestrować się można zdalnie, a przystąpienie do IKE lub IKZE nie powinno zająć dłużej niż 15 minut. Klient proszony jest o wybór interesującego go produktu oraz wskazanie funduszy, w które chciałby zainwestować. Następnie musi uzupełnić ankietę dotyczącą jego wiedzy i doświadczenia w zakresie inwestycji, na podstawie której PZU oceni, czy wybrane instrumenty są dla niego odpowiednie. Obowiązkowe jest również złożenie oświadczeń na potrzeby AML (przepisy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy) i FATCA (umowa ze Stanami Zjednoczonymi). Tożsamość klienta jest potwierdzana na podstawie danych z przelewu, którym opłacił wykupienie jednostek uczestnictwa w wybranych funduszach. Pierwszej płatności należy dokonać z konta bankowego, którego numer podało się przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego.

Na platformie inPZU klient może samodzielnie zarządzać swoim portfelem IKE i IKZE, wybierając spośród 14 funduszy. Minimalna kwota inwestycji to 100 zł, a przy wpłatach można korzystać z szybkich przelewów. Jak deklaruje PZU, koszty produktów są nawet kilkukrotnie niższe niż u konkurencji, nie przewidziano opłat manipulacyjnych, a opłata za zarządzanie wynosi 0,5 proc. z w skali roku.

Przeczytajcie także: Insurtech proponuje błyskawiczne wypłaty z ubezpieczenia utraty zysku

Osoby oszczędzające na emeryturę z wykorzystaniem IKE lub IKZE mogą liczyć na ulgi podatkowe. W przypadku indywidualnego konta emerytalnego nie płaci się podatku od zysków kapitałowych przy wypłacie środków po 60. roku życia. Z kolei klienci odkładający na indywidualnym koncie zabezpieczenia emerytalnego mogą wpłaty z danego roku odliczyć od dochodu, obniżając aktualnie płacony podatek.

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies