To jedna z kilku nowości, która wkrótce pojawi się w ofercie tej instytucji
Smart to jeden z najmniejszych banków na naszym rynku. Chce jednak uchodzić za najbardziej mobilny a niemal wszystkie nowości, jakie wprowadza, od razu dostępne są z poziomu aplikacji na smartfonach. Właśnie wysłał do klientów pismo z planowanymi zmianami regulaminów, które zapowiadają wzbogacenie jego oferty.
I tak bank wprowadza przelewy na numer telefonu lub adres e-mail. Schemat transakcji wygląda podobnie jak u większości konkurencji. Użytkownik aplikacji mobilnej w formatce przelewu zamiast numeru rachunku wpisuje adres mejlowy lub numer telefonu komórkowego odbiorcy. Ten otrzymuje SMS-a lub wiadomość pocztą elektroniczną wraz z linkiem oraz kodem uwierzytelniającym. Po kliknięciu w link oraz wpisaniu kodu może podać numer konta, na które mają zostać wysłane pieniądze.
Oczywiście transfer pieniędzy zabiera trochę czasu gdyż wędrują one między nadawcą a odbiorcą za pośrednictwem tradycyjnego systemu Elixir. W tym miejscu warto wspomnieć, że dwa banki, czyli Millennium i ING, wprowadziły już przelewy na telefon realizowane za pośrednictwem systemu Blik. Ten wykorzystuje do tego Express Elixir, który umożliwia przesyłanie środków praktycznie natychmiast po ich nadaniu. W styczniu przelewy na telefon Blikiem uruchomi BZ WBK a jeszcze w I kw. przyszłego roku PKO BP.
Natomiast kolejną zmianą wprowadzaną przez Smart jest umożliwienie korzystania z aplikacji mobilnej bez dostępu do internetu. W Trybie offline użytkownik będzie miał jednak dostęp jedynie do ograniczonej liczby funkcji, takich jak lista produktów z ostatnim, aktualnym saldem czy historii transakcji. Aby zalogować się do aplikacji w trybie offline potrzebne będzie podanie PIN-u, a więc nie będzie można wykorzystać do tego celu biometrii głosowej.
Ostatnią nowością w aplikacji Banku Smart będzie umożliwienie wykonywania przelewów w ciężar rachunku karty kredytowej. Prowizja z tego tytułu wyniesie 3 proc. przy minimum w wysokości 5 zł. Zmiany w ofercie instytucji zaczną obowiązywać w styczniu przyszłego roku.