Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Płatności Sofort trafią do aplikacji moBiLET

Operator systemu płatności rozwija działalność nad Wisłą mimo negatywnego stanowiska nadzoru

Niemiecka firma Sofort poinformowała wczoraj o zawarciu sojuszu ze spółką moBiLET, która oferuje jedną z czterech wiodących aplikacji płatności zdalnych na polskim rynku. Apką moBiLET można kupować bilety komunikacji miejskiej w 38 miastach w kraju, a opłacać postój w płatnych strefach parkowania w 40 miejscowościach.

Przeczytajcie także: Za oglądanie filmu w sieci zapłacicie Blikiem

Na razie metoda płatności oferowana przez Sofort trafiła na stronę internetową moBiLET. Dzięki niej można zasilać rachunek przedpłacony, z którym powiązana jest aplikacja i z którego pobierane są środki na zakupy. Sofort jest domyślną metodą płatności, jak widać na załączonym zrzucie z ekranu.

sofort w mobilet

W najbliższym czasie przewidziana jest aktualizacja aplikacji moBiLET, w wyniku której płatności Sofort będą domyślną metodą zasilania konta również poprzez aplikację. Swoją drogą ciekawe, jak zostanie to rozwiązane technicznie. Wpisywanie całego numeru klienta oraz hasła alfanumerycznego, czego wymaga oferowane przez Sofort rozwiązanie, jest mało ergonomiczne na niewielkim wyświetlaczu smartfona.

Przypomnę, że Sofort oferuje kontrowersyjne w polskich warunkach rozwiązanie płatnicze polegające na tym, że klient w trakcie transakcji proszony jest o podanie loginu i hasła do swojego rachunku w banku. Odbywa się to na stronie firmy Sofort.

Przeczytajcie także: SkyCash wygrał przetarg na obsługę parkingów w Warszawie

Z tego powodu usługi oferowane przez tę firmę są ostro krytykowane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Ogłoszenie sojuszu Sofortu z moBiLET zbiegło się w czasie z publikacją przez KNF rekomendacji na temat płatności w internecie. W dokumencie tym komisja stara się utrudnić działalność takim firmom jak Sofort. Więcej na ten temat znajdziecie w tekście, który dostępny jest tutaj. Nie wierzę w przypadki. Czyżby więc decyzja o ogłoszeniu tego samego dnia przez Sofort współpracy z kolejną firmą w Polsce jest swego rodzaju prowokacją? Demonstracją, mającą mówić: nie poddamy się?

Tymczasem usługi świadczone przez tego typu firmy jak Sofort są mocno promowane przez Komisję Europejską. W dyrektywie PSD II, która wejdzie w życie za dwa lata, zapisano, że banki nie mogą blokować dostępu do rachunku tzw. podmiotom trzecim. Ma to wzmocnić konkurencję na rynku usług finansowych i przyczynić się do spadku cen.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies