Nowe produkty są w ofercie Aiona od dzisiaj. Oprocentowanie wynosi od 5,1 do 5,3 proc.
Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, będący jednocześnie klientem Aiona w Polsce, bank wysłał mu właśnie informację o zmianach w ofercie. Jedną z najbardziej interesujących nowości są lokaty terminowe, których do tej pory Aion nie oferował. I rzeczywiście na stronie internetowej banku można już znaleźć informację o nowych produktach i ich warunkach finansowych.
Lokatę w Aion Banku można założyć od dziś na okres trzy, sześć i dziewięć miesięcy, a także na rok i dwa lata. Oprocentowanie w skali roku wynosi odpowiednio: 5,1 proc., 5,2 proc., 5,3 proc., 5,1 proc., 5,1 proc. Maksymalna kwota lokaty wynosi 1 mln zł. Aion proponuje także analogiczne lokaty w euro z oprocentowaniem maksymalnym na poziomie 1,5 proc. i kwotą do 250 tys. euro oraz w dolarze amerykańskim z oprocentowaniem do 3 proc. i maksymalną kwotą 250 tys. dolarów. W ofercie Aiona wciąż pozostaje też konto oszczędnościowe oprocentowane na 5 proc. w skali roku.
W kontekście lokowania w Aion Banku oszczędności ważne jest, że są one gwarantowane do równowartości 100 tys. euro. Z tym że instytucja działa na licencji belgijskiej. W razie konieczności skorzystania z gwarancji o zwrot pieniędzy trzeba będzie ubiegać się w Belgii, u odpowiednika polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.
Aion działa na polskim rynku od 2021 r. Wraz ze spółką Vodeno oferuje nie tylko własne usługi bezpośrednio klientom detalicznym, ale także w formule banking as a service innym instytucjom (np. Allegro Pay, InPost Pay, itp.). Jednak od dłuższego czasu jego oferta bezpośrednia była raczej zwijana niż rozwijana. Dlatego wprowadzenie do niej nowego produktu w postaci lokat terminowych może zwiastować nowe otwarcie, które może wynikać ze zmian właścicielskich i personalnych.
Przypomnę, że od niedawna nowym inwestorem strategicznym w Aionie i Vodeno jest włoska grupa UniCredit, a nowym prezesem Vodeno – Wojciech Sobieraj, który wrócił do spółki po półtorarocznej przerwie. Menager zapowiedział, że pod jego zarządzaniem firma będzie budować, jak to określono, europejski bank przyszłości.