Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Duże zainteresowanie rozporządzeniem o aplikacyjnych kasach fiskalnych. Ministerstwo przedłuża konsultacje

Miały zakończyć się dzisiaj, ale potrwają jeszcze tydzień, czyli do 4 września 2019 r.

Ministerstwo Finansów poinformowało na swojej stronie internetowej o przedłużeniu konsultacji rozporządzenia wprowadzającego kasy fiskalne w postaci oprogramowania. – W związku z dużym zainteresowaniem strony społecznej oraz z uwagi na znaczenie projektu, termin na zgłaszanie uwag będzie dłuższy. Konsultacje potrwają do 4 września 2019 r. – głosi ministerialny komunikat.

Przeczytajcie także: Kasy fiskalne w smartfonie coraz bliżej

Projekt rozporządzenia, które umożliwić ma wprowadzenie na rynek kas fiskalnych w postaci aplikacji do zainstalowania np. na smartfonie albo tablecie, Ministerstwo Finansów opublikowało 12 sierpnia bieżącego roku. Pierwotnie planowano, że konsultacje w tej sprawie zakończą się dzisiaj. Projekt wzbudza kontrowersje m.in. dlatego, że choć założono w nim możliwość rezygnacji z tradycyjnej kasy fiskalnej, to przepisy wciąż nakazują drukowanie papierowego paragonu z kasy aplikacyjnej. Więcej na ten temat tutaj.

Przeczytajcie także: Karty kredytowe trzymają się mocno

Tymczasem w wielu biznesach problemem jest konieczność drukowania paragonów, co z jednej strony jest mało ekologiczne a z drugiej – utrudnia rozwój usług cyfrowych. Niektóre branże zaczynają sobie jednak z tym radzić. Np. Orlen wprowadził usługę Orlen Pay pozwalającą na płatność za paliwo przy dystrybutorze. System drukuje paragon następnie wystawia do niego fakturę i to ta faktura jest wysyłana do klienta w e-mailu. Dzięki temu użytkownik Orlen Pay nie musi podchodzić do kasy, aby zabrać paragon.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies