Wydarzenie będzie okazją do dyskusji na temat aktualnych i najważniejszych wyzwań stojących przed branżą płatności internetowych
26 lutego w warszawskim Hotelu Bristol odbędzie się trzecie już z rzędu wydarzenie z cyklu Cashless Breakfast. Tym razem głównym tematem spotkania, w którym udział weźmie kilkudziesięciu najważniejszych ekspertów z branży finansowej, będzie rozwój oraz przyszłość płatności elektronicznych w internecie.
Udział w najbliższym Cashless Breakfast potwierdzili już m.in. wiceprezes ING Banku Śląskiego Michał Bolesławski, Klaudia Sapryk oraz Maciej Kornatowski z działu rozwoju biznesu Mastercarda, prezes operatora Blika Dariusz Mazurkiewicz oraz Przemysław Soboń z KIR-u. W programie wydarzenia przewidziano wystąpienia indywidualne ekspertów a także panel dyskusyjny prowadzony przez redaktora serwisu Cashless Piotra Wardziaka. Po części merytorycznej odbędzie się sesja networkingowa wraz ze śniadaniem serwowanym przez szefa hotelowej kuchni.
Mam nadzieję, że uczestnicy najbliższego Cashless Breakfast postarają się odpowiedzieć na takie pytania jak m.in. to, w jaki sposób opracowywany właśnie standard SRC zmieni proces płatniczy kartami w internecie, jak dyrektywa PSD II i wytyczne RTS wpłyną na wygodę dokonywania transakcji w sieci, jaką rolę w płatnościach internetowych mogą odgrywać banki oraz integratorzy infrastruktury tacy jak KIR, co dla użytkowników Blika może oznaczać jego strategiczny sojusz z Mastercardem, itd.
Cashless Breakfast to cykliczne spotkania najważniejszych specjalistów i ekspertów z branży finansowej, których celem jest swobodna wymiana poglądów na najbardziej aktualne tematy związane z nowoczesnymi technologiami. Dzięki obecności w jednym miejscu przedstawicieli różnych, na co dzień konkurujących ze sobą firm, spotkania Cashless Breakfast mają ułatwiać budowanie konsensusu co do sposobów pokonywania wyzwań stojących dziś przed rynkiem finansowym.
W spotkaniach Cashless Breakfast mogą uczestniczyć zaproszone przez redakcję osoby. Natomiast wszyscy czytelnicy Cashless z przebiegiem tych wydarzeń mogą zapoznać się dzięki relacjom tekstowym oraz wideo, które są publikowane w serwisie Cashless oraz w mediach społecznościwych.