Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Wideoweryfikacja w mBanku także na telefonach z Androidem. Pierwsi klienci już założyli tak rachunki

Dzięki temu rozwiązaniu możecie zostać klientami mBanku bez wychodzenia z domu i bez oczekiwania na kuriera z umową

Jeden z czytelników Cashless doniósł, że udało mu się założyć rachunek w mBanku przy pomocy wideoweryfikacji na smartfonie z Androidem. To nowość, bo choć usługa taka jest oferowana przez mBank od czerwca bieżącego roku, to dotychczas mogli z niej korzystać wyłącznie użytkownicy urządzeń z systemem iOS. Biuro prasowe mBanku potwierdziło, że usługa jest już dostępna dla wszystkich klientów.

Przeczytajcie także: mBank wprowadza wideoweryfikację na telefony iPhone

Jak to działa? Jeśli nie macie jeszcze rachunku w mBanku, możecie pobrać jego aplikację mobilną i wybrać opcję otwierania konta przez połączenie wideo. Następnie należy wykonać zdjęcie rewersu i awersu swojego dowodu osobistego pod dwoma różnymi kątami. Aktywacja rachunku odbywa się poprzez wprowadzenie w aplikacji kodu otrzymanego za pośrednictwem automatu telefonicznego. Dane potrzebne do pierwszego logowania wysyłane są za pośrednictwem SMS-a, a umowa trafia na adres e-mail podany w trakcie zakładania konta.

Przeczytajcie także: Nowe powiadomienia push w aplikacji IKO

mBank jest zdaje się drugim bankiem na polskim rynku, który oferuje możliwość zakładania rachunków nowym klientom przy użyciu wideoweryfikacji w aplikacji mobilnej. Pierwszym, który taką usługę wprowadził, był Santander (BZ WBK). Natomiast trzy inne banki, a więc Alior, Inbank i Nest oferują możliwość zakupu nowych usług przy pomocy wideoweryfikacji za pośrednictwem komputerów stacjonarnych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies