Już 26 października w Warszawie startuje VI konferencja CommonSign dotycząca podpisu elektronicznego i usług zaufania
Digitalizacja gospodarki sprawia, że kwestia ustalania tożsamości w sieci jest kluczowa dla rozwoju społeczeństw. Wciąż pojawiają się nowe, bezpieczniejsze i łatwiejsze sposoby weryfikacji użytkowników aplikacji, odbiorców usług zamówionych w internecie. Jednak duża liczba i różnorodność stosowanych rozwiązań powoduje problemy z interoperacyjnością.
Między innymi o nich będą dyskutować uczestniczy dwudniowej konferencji CommonSign 2016, która rozpoczyna się 26 października w Instytucie Maszyn Matematycznych w Warszawie.
W programie wydarzenia moją uwagę przyciągnęły wystąpienia dr Katarzyny Śledziewskiej z DeLAB Uniwersytetu Warszawskiego, która porówna usługi e-administracji w Polsce i w Europie oraz dr Tomasza Kulisiewicza z Ośrodka Studiów nad Cyfrowym Państwem, który omówi sposoby e-identyfikacji w polskiej administracji.
Bardzo ciekawie zapowiada się także drugi dzień wydarzenia, bowiem prelegenci przestawią kilka nowych praktycznych rozwiązań, takich jak np. pióro biometryczne.
Konferencji towarzyszy Narodowy Test Interoperacyjności Podpisu Elektronicznego, który powstał z myślą o sprawdzeniu wzajemnej współpracy oprogramowania służącego do składania oraz weryfikacji podpisu elektronicznego. Program konferencji CommonSign 2016 znajdziecie w tym miejscu. Cashless jest partnerem medialnym wydarzenia.