Partnerzy merytoryczni
Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Partnerzy strategiczni
W ubiegłym roku w ramach programu Polska Bezgotówkowa do instytucji publicznych trafiło prawie 1,2 tys. nowych terminali

W 2024 r. do programu dołączyło 216 nowych instytucji publicznych

Fundacja Polska Bezgotówkowa podsumowała ubiegły rok w zakresie cyfryzacji i rozwoju płatności bezgotówkowych w sektorze publicznym. W 2024 r. do programu dołączyło 216 nowych instytucji publicznych, co przełożyło się na wprowadzenie na rynek 1186 nowych terminali, z czego do urzędów trafiło 520 urządzeń. Obecnie najwięcej terminali w instytucjach publicznych znajduje się w Warszawie (270) oraz w powiecie mińskim (253). Natomiast najwyższy wskaźnik liczby terminali w programie w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców odnotowały powiaty hrubieszowski, lipski oraz namysłowski.

Przeczytajcie także:  Najpierw restrukturyzacja, później windykacja. Jak do nowego prawa przygotowały się instytucje finansowe?

– Oczekiwania i preferencje klientów w zakresie digitalizacji i dostępności usług cyfrowych będą wzrastać. Ważne jest, aby za tymi zmianami nadążały zarówno firmy, jak i urzędy. Program fundacji Polska Bezgotówkowa oferuje bezpłatny dostęp do płatności online i do terminali płatniczych, które pozwolą na pobieranie elektronicznych płatności w przestrzeni publicznej, np. w szkole, w domu kultury, w teatrze, w bibliotece czy na parkingu – mówi Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes fundacji Polska Bezgotówkowa. 

Przeczytajcie także:  Portfele mobilne Google i Apple pod lupą brytyjskiego urzędu antymonopolowego

W ramach programu fundacji, urzędy, instytucje samorządowe i jednostki zależne od samorządów mogą bezpłatnie wypróbować terminal płatniczy, aplikację płatniczą w telefonie lub możliwość płatności za zobowiązania przez internet. Fundacja Polska Bezgotówkowa pokrywa koszty wdrożenia usług płatniczych oraz obsługi transakcji bezgotówkowych. Fundacja współfinansuje też zakup oraz instalację modułów płatniczych w samoobsługowych automatach i urządzeniach, takich jak opłatomaty urzędowe, parkomaty, biletomaty czy recyklomaty.

Jak podaje fundacja, od początku jej istnienia ze wsparcia skorzystało ponad 3 tys. instytucji publicznych i samorządowych, co przełożyło się na sfinansowanie ponad 16 tys. terminali, z czego ponad 8,5 tys. z nich zostało umieszczonych bezpośrednio w urzędach.

Fot. Maciej Bednarek

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.
Promocje

Booksy przyzna 20 zł za zakup karty podarunkowej, jeśli zapłacicie kartą Visa

Środki zgromadzone na karcie podarunkowej można wykorzystać przy rezerwacji wizyty za pośrednictwem Booksy

Nasza Cashlesspedia

Wpisz w pole i wyszukaj termin, którego definicja Cię interesuje:
lub przeglądaj:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies