Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Bank Pocztowy szuka nowego prezesa. Ogłoszono konkurs

Kandydaci na prezesa oraz wiceprezesów mogą przesłać CV do 6 września

Na stronie internetowej Banku Pocztowego pojawił się komunikat o ogłoszeniu konkursu na prezesa, który ma jednocześnie nadzorować obszar zarządzania strategicznego i finansów. Kandydaci na to stanowisko mogą przesyłać zgłoszenia do 6 września br. Trzy dni później zbiera się rada nadzorcza banku, choć nie wiadomo jeszcze, czy podczas tego posiedzenia zapadną personalne decyzje. Obecnie funkcję prezesa Banku Pocztowego sprawuje Jakub Słupiński.

Przeczytajcie także: Abonament na wypłaty ze wszystkich bankomatów. Które banki oferują tę usługę?

Zgodnie z regulaminem konkursu, kandydat na prezesa Banku Pocztowego musi posiadać m.in. co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych oraz wykształcenie wyższe uzyskane na kierunkach ekonomicznym, prawniczym lub z zakresu zarządzania. Wykształcenie, które nie znajduje bezpośredniego zastosowania w działalności bankowej, powinno być uzupełnione odpowiednimi kursami specjalistycznymi lub studiami podyplomowymi oraz wieloletnim doświadczeniem zawodowym w bankowości.

Ponadto – na podstawie ustawy Prawo bankowe – funkcji prezesa lub członka zarządu nie może pełnić osoba karana za przestępstwo umyślne. Zainteresowani posadą muszą znać język polski. Od kandydatów wymaga się też apolityczności – nie mogą być członkami partii politycznej, pracować w biurze poselskim, senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego. Nie mogą też być zatrudnieni w innej formie przez partię polityczną. Jednocześnie Pocztowy ogłosił też konkursy na dwóch wiceprezesów odpowiedzialnych za rachunkowość oraz sprzedaż.

Przeczytajcie także: Karty kredytowe wychodzą ze sprzedażowego dołka?

Po zmianie władzy pod koniec 2023 r. już we wszystkich bankach kontrolowanych przez skarb państwa wymieniono prezesów. W czerwcu Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Szymona Midery na stanowisko prezesa PKO BP. W fotelu prezesa Pekao zasiądzie były prezes mBanku Cezary Stypułkowski, jeśli otrzyma zgodę KNF. Na początku sierpnia rada nadzorcza Alior Banku (kontrolowanego przez państwowy PZU) powołała na stanowisko prezesa Piotra Żabskiego. Od kwietnia nowego szefa ma też Bank Gospodarstwa Krajowego. Premier Donald Tusk mianował na to stanowisko Mirosława Czekaja.

Fot. Maciej Bednarek

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies