Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Ósma edycja rankingu aplikacji bankowych. Duże zmiany w przypadku apek na urządzenia z Androidem

Ranking powstaje na podstawie ocen wystawionych aplikacjom przez samych użytkowników

Redakcja serwisu cashless.pl przygotowała ósmą edycję rankingu mobilnych aplikacji banków działających na polskim rynku. Zestawienie powstaje na podstawie ocen wystawionych przez użytkowników w marketach z aplikacjami. W przypadku, gdy dwie lub więcej instytucji posiada taką samą średnią ocen, o miejscu w rankingu decyduje liczba użytkowników, którzy wystawili notę: im ich więcej, tym wyższa pozycja aplikacji w naszym zestawieniu.

W tegorocznej edycji rankingu widać spore zmiany, szczególnie jeśli chodzi o aplikacje dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. W tym roku w rankingu debiutuje aplikacja fintechowego banku Revolut. Od razu zajęła czołowe miejsca zarówno w przypadku wersji na urządzenia z Androidem jak i iOS. W przypadku tego pierwszego systemu Revolut zadebiutował na miejscu pierwszym ze średnią ocen 4,8 pkt. To tyle samo co aplikacje Millennium oraz Credit Agricole. Revolut wygrywa z nimi jednak dzięki większej liczbie ocen wystawionych przez użytkowników. Natomiast aplikacja Credit Agricole, spośród tych, które były w ubiegłorocznym zestawieniu, odnotowała największy awans, aż o siedem pozycji (z miejsca 10.).

Przeczytajcie także: Takiego rankingu bankowego w Polsce jeszcze nie było

Jeśli chodzi o inne przetasowania w rankingu aplikacji na urządzenia z Androidem, rzuca się w oczy duży spadek aplikacji ING – aż o 10 pozycji. Uplasowała się dopiero na pozycji 12., podczas gdy w ubiegłym roku była wiceliderem zestawienia. Jeszcze większy spadek, bo aż o 14 pozycji, z czwartej na ostatnią 18., zanotowała aplikacja Santandera. Obecnie jej średnia ocen to zaledwie 2,8 pkt. Trudno nie wiązać tego spadku z wprowadzeniem na rynek przez Santandera w ubiegłym roku aplikacji kolejnej generacji. Jest to polska wersja apki przygotowanej przez Hiszpanów na wiele rynków, na których działają. Jak widać, mimo jej spolszczenia, użytkownicy nie oceniają jej najlepiej.

O wiele mniej spektakularnych zmian znajdziecie w rankingu aplikacji na urządzenia z iOS. Tu debiutującemu Revolutowi nie udało się zająć miejsca pierwszego. Choć ma taką samą średnią ocen jak ubiegłoroczny zwycięzca – aplikacja ING, czyli 4,9 pkt., to przegrywa liczbą ocen. Aplikacji ING udało się więc obronić pozycję lidera a Revolut zajął miejsce drugie, spychając na trzecią pozycję apkę PKO BP. Na uwagę zasługuje również duży awans aplikacji Credit Agricole – o siedem miejsc na pozycję szóstą. Spośród aplikacji, które utraciły swoją pozycję sprzed roku na uwagę zasługuje, podobnie jak w przypadku aplikacji na Androida – Santander, który spadł o cztery miejsca, z piątego na dziewiąte, oraz Velo, o pięć pozycji, z siódmej na 12.

Na koniec chciałbym zwrócić uwagę na średnią ocen dla całego rynku bankowości mobilnej w Polsce. W przypadku zestawienia dla oprogramowania na urządzenia z Androidem po raz pierwszy w historii naszego rankingu średnia zmniejszyła się w porównaniu z edycją z poprzedniego roku – z 4,4 pkt. do 4,3 pkt. W przypadku aplikacji na urządzenia z systemem iOS średnia wzrosła do 4,5 pkt. z 4,4 pkt. w ubiegłym roku.

Przeczytajcie także: Pekao uruchamia nowy program rabatowy

Średnia ocen aplikacji bankowych wystawionych im przez użytkowników w marketach będzie jednym z kilkunastu czynników decydujących o pozycji w rankingu Mobilny Bank 2024 cashless.pl, który już we wrześniu będzie miał swoją premierę w serwisie cashless.pl. Więcej na ten temat w tekście Mobilny Bank 2024. To będzie ranking banków, jakiego w Polsce jeszcze nie było.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies