Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Autopay Adyen
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oprocentowanie lokat mobilnych średnio o ok. 3 pkt proc. wyższe niż zakładanych przez internet lub w placówce

W sierpniu na wyższe niż w lipcu oprocentowanie depozytów mobilnych mogą liczyć klienci Raiffeisen Digital Banku. Najwięcej płaci VeloBank

W sierpniu liderem zestawienia najwyżej oprocentowanych lokat mobilnych pozostaje VeloBank. Na 2-miesięcznej lokacie oferuje 7 proc. w skali roku, podobnie jak w lipcu. W depozycie, który można zlecić tylko w apce mobilnej, wolno umieścić nie więcej niż 50 tys. zł. Inna lokata, o podobnym okresie zapadalności, ale zakładana w bankowości internetowej, przyniesie klientom VeloBanku tylko 1,25 proc. odsetek w skali roku, o 0,25 pkt proc. więcej niż w lipcu (w zastawieniu nie są uwzględniane lokaty promocyjne, np. na nowe środki).

W apce mobilnej VeloBanku można też założyć lokatę 5-miesięczną, za którą bank płaci już tylko 2 proc. odsetek w skali roku.

Przeczytajcie także: Autopay udostępni płatności za postój w strefach parkowania w centrach miast

Czynnikiem, który w ostatnim czasie teoretycznie mógł wpłynąć na politykę depozytową banków, były najnowsze dane o inflacji. Główny Urząd Statystyczny podał, że w lipcu ceny wzrosły średnio o 4,2 proc. (wstępny odczyt). To dużo, bo w czerwcu odnotowano zaledwie 2,6 proc. w ujęciu rocznym. Inflacja pośrednio wpływa na oprocentowanie depozytów, ale zwykle z nawet kilkumiesięcznym opóźnieniem.

Dlatego w sierpniu nie należało oczekiwać zmian w ofercie depozytowej banków wywołanych czynnikiem inflacyjnym. W przypadku lokat mobilnych pojawiła się tylko jedna zmiana. W porównaniu z lipcowym zestawieniem, cyfrowy Raffeisen Digital Bank podniósł oprocentowanie lokaty kwartalnej z 6,1 do 6,5 proc. w skali roku. Oprocentowanie depozytów półrocznych i rocznych wynosi nadal odpowiednio 6,5 i 6,1 proc. w skali roku.

Przeczytajcie także: Raport o fraudach w UE: Rośnie udział transakcji oszukańczych kartami

Kolejny w zestawieniu jest Bank Pekao, który oferuje 3-miesięczną lokatę mobilną z oprocentowaniem 5,5 proc. w skali roku (dla klientów w wieku 18-26 lat), a tuż za nim Alior Bank ze 100-dniową lokatą mobilną oprocentowaną na 5 proc. w skali roku.

Oprocentowanie kwartalnej lokaty mobilnej w Banku Millennium wynosi aktualnie 4,5 proc. w skali roku, a w PKO BP (Lokata IKO) 4,25 proc., zaś w BNP Paribas znajdziecie lokaty mobilne na okres trzech i pięciu miesięcy z oprocentowaniem odpowiednio: 3 i 3,5 proc.

Oprocentowanie depozytów zakładanych w aplikacjach mobilnych banków jest średnio o ok. 3 pkt proc. wyższe niż lokat otwieranych za pośrednictwem bankowości internetowej i w placówkach bankowych.

Fot. Maciej Bednarek

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies