Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Netia wprowadza usługę płatności w ciężar rachunku. Operator doliczy do abonamentu opłaty za kupowane przez klienta usługi

Za pomocą "Płatności z Netią" klienci będą mogli regulować w ramach abonamentu należności za różne usługi cyfrowe od zewnętrznych dostawców, zarówno cykliczne, jak i jednorazowe

Netia udostępnia swoim abonentom rozwiązanie typu direct carrier billlig (DCB), a więc płatności w ciężar rachunku. Dzięki usłudze "Płatność z Netią" klienci będą mogli zamawiać różne usługi cyfrowe (zarówno cykliczne, jak i jednorazowe) od zewnętrznych dostawców, a płacić za nie w ramach faktur wystawianych przez Netię za bazowe usługi abonamentowe operatora (internet, telewizja czy telefonia komórkowa).

Przeczytajcie także: Zagłosujcie w plebiscycie Cashless Pay i wygrajcie nagrody

Z "Płatności z Netią" mogą korzystać wszyscy abonenci operatora. W tym celu muszą aktywować usługę i ustawić limit płatności w serwisie samoobsługowym Netia OnLine lub telefonicznie. Dzięki temu przy zakupie usług będą mogli wybrać jako opcję "Zapłać telefonem" lub "Dolicz do rachunku", dostępną u niektórych sprzedawców. Po wskazaniu na stronie sprzedawcy lub w aplikacji "Płatności z Netią" jako metody płatności, użytkownik podaje swój numer telefonu. Otrzymany SMS-em kod przepisuje w serwisie w celu zatwierdzenia płatności. Po potwierdzeniu transakcji użytkownik uzyskuje dostęp do zakupionej usługi, a jej koszt zostanie doliczony do jego rachunku w Netii.

Przeczytajcie także: Clicash – nowy brand płatności operatorskich

Obecnie za pomocą usługi można uregulować należność za zakupy w takich serwisach jak CDA Premium, odrabiamy.pl, zadania.pl, fotka.pl, sportymax.pl i GG. Zakres usługi ma być w najbliższych tygodniach poszerzany o kolejne serwisy.

Jak podkreśla Netia, rozwiązanie cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Transakcje przeprowadzane są bowiem za pośrednictwem operatora telekomunikacyjnego na podstawie numeru telefonu, co oznacza, że użytkownicy nie muszą ujawniać swoich danych, takich jak numer karty kredytowej, numer konta czy imię i nazwisko.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies