Oprócz PayU wśród mecenasów wydarzenia pojawiły się inne instytucje finansowe np. J.P. Morgan, Credit Suisse oraz UBS
Dzisiaj kończy się 14. LGBT+ Film Festival Poland, podczas którego w kilku polskich miastach pokazywane są firmy podejmujące tematykę równościową. Być może nie byłaby to informacja warta odnotowania na łamach cashless.pl, gdyby nie to, że mecenasem tegorocznego wydarzenia zostało PayU.
Zasługuje to na uwagę tym bardziej, iż większość działających w Polsce organizacji i firm z branży płatniczej, banków czy towarzystw ubezpieczeniowych ciągle dosyć wybiórczo traktuje działania wpływające na pozafinansową ocenę przedsiębiorstw, czyli tzw. ESG (z ang. E – Środowisko, S – Społeczna odpowiedzialność i G – Ład korporacyjny), wybierając te, które są dla nich wygodne.
A o kwestii ESG będę rozmawiał z Andrzejem Budaszem z BNP Paribas i Justyną Piszczatowską, redaktorką naczelną green-news.pl podczas najnowszego odcinka Bezgotówkowego podcastu cashless.pl. Tytuł odcinka brzmi „Krytycznie o ESG”.
Redakcja cashless.pl jak co roku przygotowuje też kolejny Ranking instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+. Wkrótce roześlemy ankiety z pytaniami o działania równościowe w Waszych firmach.
Jeśli chcecie otrzymać jedną z nich, napiszcie na adres kontakt@cashless.pl. Wyniki ankiet w postaci Rankingu opublikujemy w drugiej połowie czerwca. W 2022 r. w ścisłej czołówce znalazły się: BNP Paribas (jako jedyny zdobył maksymalną liczbę punktów), Mastercard, Visa, Revolut, Adyen i Fiserv Polcard.