Od jutra użytkowników serwisu Rachunki imoje obsługiwać będzie Femion Technology – właściciel spółki TryPay
Od jutra platforma Rachunki imoje zadebiutuje w nowej odsłonie pod nazwą PayAppka. Rebranding to efekt zmiany właścicielskiej. W maju ING Bank Śląski poinformował, że rezygnuje z rozwijania tego projektu. Od lipca obsługę użytkowników przejmuje Femion Technology, czyli właściciel spółki TryPay. Technologię cały czas dostarczać będzie fintech BillTech. Więcej na ten temat w tekście ING rezygnuje z platformy Rachunki imoje. Klienci mają czas na akceptację nowego operatora do końca czerwca.
Tak jak dotychczas aplikacja będzie działała zarówno w wersji webowej, jak i mobilnej, dostępnej w marketach Google Play i App Store. Zmieni się natomiast jej nazwa, layout, a także pojawią się nowe funkcje.
Z platformy mogą korzystać klienci wszystkich banków w kraju i opłacać za jej pośrednictwem rachunki za media, subskrypcje oraz inne usługi opłacane cyklicznie. Dotychczasowa baza usługodawców zintegrowanych z platformą ma być poszerzana, m.in. o kolejnych dostawców mediów, siłownie i kluby fitness, firmy ubezpieczeniowe oraz innych sprzedawców działających w modelu abonamentowym i subskrypcyjnym.
Docelowo PayAppka ma natomiast być tzw. superaplikacją do zarządzania finansami osobistymi. Dzięki otwartej bankowości użytkownicy będą mogli połączyć w aplikacji swoje konta bankowe i na bieżąco widzieć własne wydatki z różnych rachunków. – Chcemy, aby PayAppka była aplikacją pierwszego wyboru wśród Polaków do zarządzania swoimi finansami, dzięki której w jednym miejscu klient w intuicyjny sposób opłaci swoje rachunki i zobaczy, jak comiesięczne wydatki wpływają na jego budżet domowy. Chcemy dać klientom również możliwość wyboru najkorzystniejszych ofert telekomów, ubezpieczalni, pożyczek, kredytów oraz kont bankowych – mówi w rozmowie w serwisem cashless.pl Tomasz Baliński, dyrektor ds. rozwoju biznesu w TryPay.
Przedstawiciel TryPay deklaruje, że obecnie korzystanie z PayAppki w podstawowej wersji będzie bezpłatne. Natomiast spółka nie wyklucza wprowadzenia wersji z dodatkowymi płatnymi usługami, takimi jak wypłata na żądanie wynagrodzenia z umowy o pracę czy karta płatnicza wraz z modułem odroczonych płatności.