Wyzwaniem podczas organizowanego przez Kontomatik wydarzenia będzie praktyczne zastosowanie uczenia maszynowego w analizie danych bankowych
Kontomatik organizuje pierwszy w swojej historii hackathon dla osób i zespołów obeznanych z technologią. 28 maja w siedzibie firmy przy ul. Prostej 51 w Warszawie uczestnicy wydarzenia podejmą wyzwanie związane z praktycznym zastosowaniem uczenia maszynowego w analizie danych bankowych. Nad przebiegiem "Hackomatika" będzie czuwał zespół Data Science polskiej spółki.
Kontomatik to polski fintech, specjalizujący się m.in. w wykorzystaniu otwartej bankowości. Za pomocą tej innowacji oferuje bankom, firmom pożyczkowym oraz innym instytucjom, także spoza branży finansowej, usługi oparte o dane bankowe. Wykorzystywane są one np. do analizy zdolności kredytowej klientów czy wiarygodności finansowej kontrahentów.
Pierwszy hackathon Kontomatika odbędzie 28 maja bieżącego roku w godz. 9.30-17. Uczestnicy mogą aplikować o uczestnictwo w wydarzeniu jako pojedyncze osoby lub jako maksymalnie trzyosobowe zespoły. Wydarzenie rozpocznie się od zapoznania uczestników z krótką instrukcją i prezentacją problemu, który będą musieli rozwiązać. Firma zachęca uczestników do przywiezienia własnych laptopów, jednocześnie deklarując zapewnienie sprzętu takiego jak biurka, monitory, krzesła czy myszy komputerowe.
Po wprowadzeniu i krótkiej prezentacji, uczestnicy otrzymają zestaw danych bankowych, które muszą wykorzystać do rozwiązania zadania analitycznego poprzez wdrożenie klasyfikatora o największej mocy predykcyjnej. Uczestnicy mogą używać dowolnego preferowanego języka programowania. Każda informacja i każda transakcja w zestawie danych pochodzić będzie z rzeczywistych kont bankowych. Dalsze szczegóły zadania zostaną opublikowane w dniu konkursu.
Kontomatik planuje przyznać nagrody (5 tys. zł, 2 tys. zł i 1 tys. zł) trzem zespołom (lub pojedynczym osobom), które zdaniem firmy najlepiej rozwiązały zadanie. Zapisy (należy wypełnić krótki formularz) ruszają 9 maja i kończą się 23 maja br. Link do formularza zostanie udostępniony na LinkedInie oraz stronie internetowej Kontomatika. Zostanie też przekazany do wiadomości wybranym warszawskim uczelniom. Do udziału w konkursie Kontomatik wyselekcjonuje 25-30 osób. O wyborze poinformuje ich mailowo lub telefonicznie, zgodnie z danymi podanymi w formularzu zgłoszeniowym.