Serwis o nazwie Elavon Connect zastąpi wkrótce oferowany teraz system iMerchantConnect
Biuro prasowe firmy Elavon w Polsce informuje o trwających testach nowego portalu internetowego dla klientów, czyli właścicieli i zarządzających punktami handlowo-usługowymi. Elavon Connect, bo tak nazywa się nowy serwis, zastąpi wkrótce oferowany dotąd system iMerchantConnect. Elavon Connect to darmowy portal internetowy, pozwalający m.in. na dostęp do faktur i zestawień miesięcznych, generowanie raportów dotyczących transakcji, paczek, przelewów, itd.
Oprócz wspomnianych funkcji podstawowych Elavon Connect umożliwia też m.in. zarządzanie własnym kontem użytkownika poprzez dodawanie nowych punktów akceptujących płatności czy dodawanie i usuwanie użytkowników oraz monitorowanie placówek na wielu rynkach, także zagranicznych. Portal pozwala też na dostęp do centrum pomocy, w którym znaleźć można szereg wskazówek dotyczących przyjmowania płatności kartami, np. linki do filmów na YouTube przedstawiających zasady instalacji i uruchamiania nowego terminala, sposób wprowadzania zwrotów za pomocą POS-a, itd.
Dodatkowo funkcjonalność portalu będzie poszerzana o rozwiązanie online case management, które umożliwia monitorowanie chargeback’ów (reklamacje transakcji kartami), co jest rzadkością na polskim rynku. Zdaniem przedstawicieli Elavonu nowy serwis ma prostszy interfejs, co przekłada się na łatwość korzystania z portalu. Poza tym rozwiązanie umożliwia samodzielną rejestrację użytkownika, bez konieczności bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem Elavonu.
Jak wspomniałem na wstępie, aktualnie trwają testy Elavon Connect, z którego mogą korzystać i zgłaszać ewentualne uwagi wybrani klienci firmy. Następnie zostanie przeprowadzona implementacja potrzebnych zmian. Po niej wszyscy nowi klienci będą mogli korzystać z portalu. Natomiast firmy, które dziś używają dotychczasowego systemu iMerchantConnect, otrzymają propozycję przejścia na nowy serwis. Na razie Elavon nie podaje, kiedy portal w starszej wersji zostanie wyłączony. Elavon Connect ma być natomiast rozbudowywane o nowej funkcje.