Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
BIK uruchomił Analizator Kredytowy. Pomoże obliczyć, na jaką pożyczkę realnie Was stać

To coś więcej niż kalkulator, bo uwzględnia rzeczywiste dane, które również instytucje finansowe biorą pod uwagę przy ocenie zdolności kredytowej klientów

Biuro Informacji Kredytowej uruchomiło właśnie na swojej stronie internetowej narzędzie o nazwie Analizator Kredytowy, które pomaga wyliczyć, na jaki kredyt macie realne szanse. Wyliczając wysokość potencjalnej pożyczki analizuje faktyczną historię kredytową oraz wysokość rat i limitów obecnie spłacanych zobowiązań.

Przeczytajcie także: BIK donosi o dobrym styczniu w kartach kredytowych

Korzystając z analizatora, wykonuje się kilka kalkulacji, żeby upewnić się, na jaki kredyt realnie można sobie pozwolić i jaka wysokość zadłużenia będzie bezpieczna. Szanse na finansowanie można wyliczać zarówno dla kredytu konsumpcyjnego, także tego na karcie kredytowej, jak również hipotecznego.

Po podaniu podstawowych danych niezbędnych do kalkulacji narzędzie analizuje sytuację finansową klienta i szanse na kredyt w oparciu o cztery kategorie informacji: dotychczasową terminowość spłat, ocenę wiarygodności (scoring), relację wydatków do dochodów oraz obciążenie kredytami. Wyniki są prezentowane w prostej formie graficznej – kolor czerwony to niskie szanse, pomarańczowy – średnie, a zielony to wysokie prawdopodobieństwo otrzymania pieniędzy. Jeśli algorytm zauważy jednak, że można w jakiś sposób zwiększyć możliwości kredytowe, to zaproponuje opcje i umożliwi ponowne przeliczenie wyników.

Przeczytajcie także: Apple wprowadza własną kartę kredytową

Jednocześnie BIK nie pełni funkcji pośrednika ani nie wskazuje konkretnych ofert bankowych. Z analizatora może skorzystać bezpłatnie każdy klient posiadający konto w portalu bik.pl i aktualny raport BIK. Ten kosztuje 39 zł. Nie ma żadnych limitów na liczbę kalkulacji – można sprawdzić swoje szanse na różne kwoty i typy kredytów. Nie ma to wpływu na tzw. scoring klienta. To ważne, bo gdy pójdziecie do banku, podacie mu swoje dane, a ten zapyta o Was w BIK, takie działanie może negatywnie wpływać na Waszą ocenę.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies