Obecność podczas pierwszego Cashless Breakfast potwierdził m.in. przedstawiciel Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Już 18 września odbędzie się pierwszy Cashless Breakfast. Najbliższa edycja wydarzenia poświęcona będzie problemowi wdrażania trwałego nośnika w bankach i nie tylko. Obecność w panelu dyskusyjnym, który odbędzie się w trakcie Cashless Breakfast, potwierdził już przedstawiciel Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Bowiem to właśnie UOKiK analizuje sposób wysyłania do klientów takich dokumentów jak nowe cenniki czy regulaminy. W debacie weźmie też udział m.in. przedstawiciel Związku Banków Polskich.
W agendzie najbliższego Cashless Breakfast przewidziano także prezentacje, w trakcie których specjaliści z różnych instytucji podzielą się swoimi doświadczeniami w obszarze wdrożeń trwałego nośnika. W tej części wydarzenia wystąpienia potwierdzili już przedstawiciele takich firm jak Atende, Hitachi oraz KIR. Cashless Breakfast ze względu na ograniczoną liczbę miejsc dla gości będzie miał charakter zamknięty, ale w serwisie Cashless znajdziecie obszerną relację tekstową oraz wideo z tego wydarzenia. Na adres kontakt@cashless.pl możecie też wysyłać pytania do uczestników Cashless Breakfast. Postaram się im je zadać, a odpowiedzi umieścić w relacjach.
A o trwałym nośniku w bankowości słychać coraz częściej. Kilka banków postawiło w tym obszarze na rozwiązania oparte o technologię WORM, np. BZ WBK, mBank i Pekao. Z kolei przedstawiciel PKO powiedział wczoraj, że bank wdrożył system wykorzystujący do elektronicznej wysyłki dokumentów technologię blockchain. O szczegóły tego rozwiązania będzie okazja zapytać podczas Cashless Breakfast, ponieważ przedstawiciel banku także potwierdził obecność na tym wydarzeniu.
Problem trwałego nośnika to od kilku lat jeden z najgorętszych tematów w bankowości. Jego zarzewiem było odejście od papierowej korespondencji, za pomocą której banki wysyłały do klientów informacje na temat zmian w regulaminach i cennikach. UOKiK stwierdził, że nie zawsze można zastąpić tradycyjne listy wiadomościami w internetowym serwisie transakcyjnym i wszczął w tej sprawie postępowania przeciwko kilkunastu bankom. Część z tych postępowań już się zakończyło. Wciąż nie ma także pewności, czy wszystkie systemy wysyłki dokumentów oparte np. o blockchain będą spełniały wymagania regulatorów rynku.