Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Aplikacje bankowe na celowniku hakerów

Spada liczba ataków na internetowe serwisy transakcyjne banków bo cyberprzestępcy przerzucają się na hakowanie aplikacji mobilnych

W II kw. tego roku odnotowano na całym świecie 5,9 mln prób ataku przy użyciu szkodliwego oprogramowania. Celem działania przestępców była kradzież pieniędzy z kont bankowych - wynika z opublikowanego właśnie raportu bezpieczeństwa firmy Kaspersky. Eksperci podają, że prób zainfekowania komputerów było o 0,8 mln mniej niż w I kwartale.

Przeczytaj także: FROB zlustruje operatorów terminali

Większym zainterssowaniem przestępców cieszyły się bowiem urządzenia mobilne. Na przykład w pierwszym kwartale 2015 r. firma Kaspersky wykryła wirus o nazwie Trojan-SMS.AndroidOS.OpFake.cc, który zdołał zaatakować aż 29 aplikacji bankowych i finansowych.

Najnowsza wersja tego trojana, która pojawiła się w II kwartale, potrafi zaatakować już 114 aplikacji bankowych i finansowych. Jej głównym celem jest kradzież danych uwierzytelniających logowanie użytkownika.

Tymczasem badanie firmy Kaspersky Lab dotyczące zagrożeń dla bezpieczeństwa klientów wykazało, że sześciu na dziesięciu respondentów obawia się inwigilacji i kradzieży informacji za pośrednictwem urządzeń mobilnych, ale nie zapewnia sobie aktywnie ochrony. Oznacza to, że większosć smartfonów czy tabletów nie jest właściwie zabezpieczonych, a przez to zgromadzone tam dane stanowią łatwy cel dla przestępców.

Przeczytaj także: Dlaczego bankomaty są jak kina

W II kw. tego roku 51 proc. ataków sieciowych zablokowanych przez produkty Kaspersky Lab zostało przeprowadzonych ze szkodliwych zasobów online zlokalizowanych w Rosji. Na kolejnych miejscach znalazły się Stany Zjednoczone, Holandia, Niemcy, Francja, Wyspy Dziewicze, Ukraina, Singapur, Wielka Brytania oraz Chiny.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies