Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Pocztowy też chce powalczyć o Ukraińców. Będzie ich kusił tanimi przekazami pieniędzy na Wschód

Dzięki współpracy z Pocztą i Bankiem Pocztowym sieć placówek, z których można wysłać pieniądze przekazem MoneyGram, rozrośnie się o 4,7 tys. punktów

Podczas wspólnej konferencji prasowej Poczta Polska, Bank Pocztowy i MoneyGram, czyli firma specjalizująca się w międzynarodowych przekazach pieniężnych, poinformowały o uruchomieniu usługi wysyłki pieniędzy z placówek pocztowych. Dzięki tej współpracy liczba punktów, w których można skorzystać z usługi MoneyGram w Polsce, wzrośnie do 7 tys. Pocztowy, który będzie obsługiwał przekazy nadawane w placówkach pocztowych, liczy, że dzięki temu liczba transakcji MoneyGram zlecanych za pośrednictwem jego systemu wzrośnie z ok. 14 tys. w ubiegłym roku do ok. 100 tys. w 2021 r.

Przeczytajcie także: Karta wielowalutowa oparta o blockchain?

Choć oferta jest dla wszystkich klientów, to przedstawiciele Pocztowego i MoneyGram nie ukrywają, iż liczą, że zainteresują się nią przede wszystkim pracujący w Polsce obywatele Ukrainy. Już wcześniej Pocztowy zaoferował im uproszczony proces otwarcia konta, stworzył stronę internetową oraz infolinię w języku ukraińskim, a wkrótce w wybranych placówkach zatrudni ukraińskojęzycznych doradców. Klienci Pocztowego będą mogli też skorzystać z promocji, w ramach której będą mogli wykonywać przekazy MoneyGram w specjalnej cenie 10 zł od transakcji (koszt poza promocją to 30 zł). Rabat przysługuje tylko przy trzech przekazach w ciągu roku, może być naliczony jedynie raz w miesiącu i dotyczy operacji na kwotę nie większą niż 900 zł każda.

Przeczytajcie także: Garmin Pay w BZ WBK także z kartami Visy

Jak powiedział mi Robert Kuraszkiewicz, wiceprezes Banku Pocztowego, aktualnie reprezentowana przez niego instytucja posiada około 5 tys. klientów z Ukrainy, a współpraca z Pocztą Polską i MoneyGram ma zapewnić znaczący wzrost ich liczby. Co ciekawe Pocztowy to nie pierwszy bank upominający się o swój kawałek rynku obsługi klientów ze Wschodu. Przypomnę, że strony informacyjne po ukraińsku prowadzą już m.in. BZ WBK czy Credit Agricole. Ten ostatni kilka dni temu przygotował też aktualizację swojej aplikacji mobilnej, w której zaimplementował ukraińską wersję językową.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies