Przerwa ma związek z fuzją prawną z Alior Bankiem
Połączenie BPH i Aliora stanie się faktem już po najbliższej niedzieli. Nie będzie to jeszcze fuzja operacyjna, w wyniku której klienci obu instytucji będą obsługiwani przez ten sam system transakcyjny czy aplikację mobilną. Jednak przeprowadzana właśnie fuzja prawna również będzie miała swoje konsekwencje, jeżeli chodzi o zarządzanie rachunkami prowadzonymi przez BPH.
Przeczytajcie także: PZU coraz bliżej wejścia do Pekao
Pierwsza z nich to przerwa w dostępie do większości usług. Z przesłanego komunikatu banku można się dowiedzieć, że już jutro, czyli w piątek 4 listopada, od godziny 18.30 nie będzie możliwe: korzystanie ze strony internetowej www.bph.pl, zarządzanie rachunkiem za pośrednictwem internetowych serwisów transakcyjnych Sez@m, BusinessNet i M@klerPlus oraz aplikacji mobilnej oraz wykonywanie przelewów typu pay by link w sklepach internetowych. Call center banku będzie działać wyłącznie w trybie informacyjnym.
Natomiast transakcje kartami mają się odbywać normalnie. To znaczy, że będzie można nimi wyjmować gotówkę z bankomatów, płacić w sklepach stacjonarnych oraz dokonywać transakcji internetowych. To ostatnie może być ważne zwłaszcza w kontekście niedostępności pay by linków. W normalnym trybie będą też działać telefony umożliwiające zastrzeganie kart.
Przeczytajcie także: Alior ma wyłączność na rozmowy w sprawie przejęcia Raiffeisena
Z komunikatu BPH wynika, że przywrócenie pełnej dostępności zdalnych kanałów kontaktu klientów z bankiem planowane jest na niedzielę 6 listopada o godz. 21. Instytucja uprzedza ponadto, że 4 listopada oddziały własne BPH będą czynne do godziny 15. W normalnych godzinach pracy funkcjonować będą tego dnia placówki partnerskie oraz centra biznesowe.
W poniedziałek klienci byłego już wówczas BPH obudzą się w nieco innej rzeczywistości. Jakiej? Pisałem o tym szczegółowo kilka dni temu w tekście, który znajdziecie tutaj. Przypomnę tylko, że od przyszłego tygodnia dotychczasowy BPH będzie obsługiwał wyłącznie klientów, którzy zaciągnęli u niego kredyty hipoteczne. Obsługa pozostałych produktów dla klientów indywidualnych oraz dla klientów biznesowych będzie prowadzona przez Aliora. Do tego banku przeniesione zatem zostaną wszystkie produkty i usługi poza kredytami hipotecznymi, w tym m.in.: konta osobiste, karty, kredyty gotówkowe, produkty oszczędnościowe i inwestycyjne, rachunki i kredyty Kasy Mieszkaniowej Banku BPH oraz rachunki i fundusze inwestycyjne w Biurze Maklerskim. Alior przejmie też wszystkie produkty przeznaczone dla klientów biznesowych i korporacyjnych.
Fot. Wikipedia/Panek