Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Autopay Adyen
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Najwięcej aktywnych klientów bankowości internetowej mają PKO, Pekao i mBank

Ale największym wzrostem aktywnych klientów w skali kwartału może pochwalić się BNP Paribas, a Millennium w skali roku

Wczoraj w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o liczbie umów na dostęp do bankowości internetowej podpisanych przez klientów na koniec II kw. 2024 r. Dziś publikujemy liczbę aktywnych klientów bankowości internetowej, a więc logujących się do systemu bankowego przynajmniej raz w miesiącu. W II kw. 2024 r. ankietowane przez nas banki miały 21,4 mln takich klientów, o prawie 66 tys. więcej niż w I kw. 2024 r. i o blisko 255 tys. więcej w porównaniu z II kw. ubiegłego roku.

Przeczytajcie także: PKO, Pekao i Santander z największą liczbą kont osobistych

Najwięcej aktywnych klientów ma PKO BP. W okresie kwiecień-czerwiec do jego systemów zalogowało się (co najmniej raz w miesiącu) 4,3 mln klientów. To mniej o 139 tys. niż w I kw. br. i o 121 tys. niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku. Drugi jest Pekao z blisko 3,8 mln klientów. Bank poprawił wynik o ponad 34 tys. w porównaniu z pierwszym kwartałem i o 253 tys. w skali roku. Podium zamyka mBank, który w II kw. 2024 r. miał blisko 3,2 mln aktywnych klientów bankowości internetowej – o 11 tys. mniej niż w poprzednim kwartale, ale o 128 tys. więcej niż przed rokiem.

Przeczytajcie także: W portfelach cyfrowych takich jak Google Pay i Apple Pay jest już ponad 13,8 mln kart

Ale największą dynamiką wzrostu aktywnych klientów bankowości internetowej mogą pochwalić się Millennium i BNP Paribas. W II kw. br. pierwszy z nich miał 2,6 mln klientów logujących się do e-bankowości przynajmniej raz w miesiącu. To wynik lepszy o 245 tys. w skali roku (+10,3 proc.). Z kolei liczba aktywnych klientów BNP Paribas (w sumie 1,5 mln w II kw. br.) wzrosła aż o 247 tys. w porównaniu z poprzednim kwartałem (+19,5 proc.).

W danych za II kw. brakuje statytyk m.in. z Alior Banku, BOŚ, Citi Handlowego i banków spółdzielczych. Z raportu NetB@nk publikowanego przez Związek Banków Polskich wynika, że w całym sektorze liczba aktywnych klientów bankowości internetowej wynosi 23,1 mln (dane z I kw. 2024 r.).

Fot. Maciej Bednarek

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies