Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
W minionym kwartale największe banki z Polski powiększyły portfel kart debetowych o ponad pół miliona

Liderem na rynku kart debetowych pozostaje PKO BP. Sześć banków ma portfel liczący powyżej 3 mln debetówek

Na koniec marca br. klienci indywidualni największych rodzimych banków posiadali ponad 33,5 mln aktywnych kart debetowych. Z danych zebranych przez serwis cashless.pl wynika, że to o przeszło 520 tys. więcej niż na koniec grudnia 2023 roku. To także o niemal 2 mln więcej niż I kw. 2023 roku.

Przeczytajcie także: Chińczycy uruchomili Alibaba Guaranteed

PKO BP pozostał liderem zestawienia z wynikiem prawie 9 mln kart. Największy krajowy bank ponownie zanotował znaczny wzrost liczby plastików: o ok. 300 tys. względem IV kw. 2023 r. Pozycję wicelidera rankingu utrzymał Pekao, który poprawił wynik z końca roku o ponad 50 tys. kart. Podium uzupełnia Santander z wynikiem ponad 4,3 mln plastików. Do progu 4 mln kart debetowych nadal zbliża się mBank, a granicę 3 mln plastików przekroczyły jeszcze ING oraz Millennium.

Przeczytajcie także: Apple uprości przesyłanie pieniędzy między klientami

Dane zebrane przez cashless.pl wskazują, że kolejny kwartał z rzędu liczba kart płatniczych na polskim rynku osiągnęła rekordowy poziom. Przypomnę, że wg danych NBP na koniec 2023 r. (to najświeższe dane jakie mamy), Polacy mieli w portfelach 45,2 mln kart (najwięcej w historii), z czego 38,5 mln, czyli ok. 85 proc., stanowiły karty debetowe. Z tym że dane NBP obejmują cały rynek, podczas gdy w zestawieniu cashless.pl brakuje kilku instytucji, np. spółdzielczej grupy BPS czy VeloBanku.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies