Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Paytree i Dziesiątka Finanse zostały wykreślone z rejestru małych instytucji płatniczych

W przypadku Paytree spółkę wykreślono na jej własną prośbę

Kolejne podmioty zostały wykreślone z listy małych instytucji płatniczych. Jak wynika z rejestru dostępnego na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, status MIP w ostatnim czasie straciły Paytree oraz Dziesiątka Finanse.

Przeczytajcie także: Comperia stara się o status KIP

W przypadku Paytree zmianę w rejestrze wprowadzono na wniosek samej spółki. – W najbliższych dwunastu miesiącach spółka zamierza skupić się na dynamicznym rozwoju usług i produktów, które nie wymagają statusu MIP, nie planujemy też żadnej obecnej linii produktowej likwidować. Z uwagi na to, że strategia spółki nie opiera się o usługi płatnicze, zdecydowaliśmy się złożyć do KNF wniosek o wykreślenie – przekazał serwisowi cashless.pl Radosław Dylik, dyrektor sprzedaży i marketingu w Paytree. Jak dodał, spółka nie wyklucza, że w przyszłości będzie się ponownie ubiegać o status MIP, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Przypomnę, że Paytree to fintech, który oferuje pożyczki pozabankowe. Jedną z jego usług jest Payka, czyli system płatności odroczonych za domowe rachunki. W gronie inwestorów Paytree jest sopocka spółka Autopay (dawniej: Blue Media).

Z kolei Dziesiątka Finanse to firma, która od ponad 20 lat operuje na rynku pożyczkowym, a kilka lat temu zdecydowała się przenieść działalność całkowicie do sieci i oferować usługi pod adresem 10online.pl. Za pośrednictwem tego serwisu proponowała pożyczki o wartości od 2 tys. zł do 5 tys. zł. Obecnie jednak domena 10online.pl nie działa. Na blogu spółki można zaś znaleźć informację, że podmiot rozpoczął w lipcu proces restrukturyzacji.

Firma nie nacieszyła się statusem MIP zbyt długo – na listę małych insytucji płatniczych została wpisana w czerwcu tergo roku. Nie udało mi się skontaktować z przedstawicielami spółki, by poprosić ich o komentarz.

Przeczytajcie także: 12 nowych MIP-ów w rejestrze KNF

Z 227 podmiotów, które kiedykolwiek zostały wpisane na listę małych instytucji płatniczych, obecnie status MIP posiada 189. Pozostałe zostały z różnych powodów wykreślone – często na własny wniosek. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że na taki krok zdecydowało się PayEye, tłumacząc, że spółka nie potrzebuje wpisu do rejestru MIP, aby świadczyć oferowane przez siebie usługi. Wcześniej podobną decyzję podjął zarząd spółki Aforti Exchange.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies