Chociaż w branży fintech jeszcze niedawno stawiali pierwsze kroki, to już teraz mogą pochwalić się ścisłą współpracą z największymi firmami na całym świecie. Na czym polega fenomen Fenige i czym wyróżnia się oferta firmy? Sprawdzamy to w artykule, którego głównym bohaterem jest ta polska marka
Wystarczyło 10 lat, żeby pojawili się prawie w całej Europie. Opracowali autorskie rozwiązanie podłączone bezpośrednio do systemu kluczowych graczy z branży płatniczej – Mastercard i Visa. Oferują kompleksowe narzędzia dla małych i dużych biznesów, a na mapie świata można ich znaleźć w naprawdę wielu miejscach. Mowa o Fenige, czyli polskim fintechu z wielkim rozmachem. Już teraz firma jest globalnym partnerem w zakresie płatności dla innych fintechów, handlowców i organizacji płatniczych. Jednocześnie oferuje rozwiązania idealne dla firm z branży e-commerce, niezależnie od ich wielkości.
Obecność polskiej firmy na rynkach europejskich to wielki plus dla rodzimego rynku e-commerce. W szczególności tych przedsiębiorstw, które mają w planach wchodzenie na rynki zagraniczne. Fenige oferuje im niemalże pełen komplet rozwiązań niezbędnych do procesowania najróżniejszych form płatności, w ponad 150 walutach. Firma udostępnia w pełni konfigurowalne API, które może zostać zaadaptowane do potrzeb zarówno małych, jak i dużych biznesów, co umożliwia budowanie procesu sprzedaży z poszanowaniem nawyków klienta danej branży.
Nie ma jednego dobrego rozwiązania płatniczego, bo wszystko sprowadza się do preferencji konsumenta, rodzaju zakupów i dostępu do rozwiązań płatniczych. Dlatego z punktu widzenia e-commerce najlepszą opcją jest posiadanie szerokiego wachlarza metod płatności. I to właśnie dostarcza Fenige, spełniając nie tylko oczekiwania przedsiębiorców, ale też i konsumentów.
W swoim portfolio Fenige posiada:
Na szczególną uwagę zasługuje również autorskie rozwiązanie Fenige pod marką send4.me. To unikatowy produkt, który pozwala na wykonywanie przelewów z karty na kartę. Warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do tradycyjnych przesyłów pieniężnych, przy przelewach z karty na kartę nie trzeba znać numeru rachunku bankowego, czy kodu SWIFT banku. Wystarczy numer karty odbiorcy.
Usługa działa już w wielu krajach świata, obsługując 150 walut. W dobie wzmożonej migracji takie rozwiązanie może być cenione w Polsce przez osoby zza granicy lub Polaków pracujących za granicą, którzy dokonują transferów pieniężnych z bliskimi w kraju. Dodatkowym plusem, nie tylko dla biznesu, ale też dla użytkowników ostatecznych, jest to, że czas w jakim środki pojawiają się na karcie jest ekstremalnie krótki – około 30 sekund.
Mimo wielkich sukcesów i obecności na liście top 100 największych polskich firm w branży płatniczej 2022, Fenige wciąż prze do przodu. Nieustannie dążą do rozwijania nowych metod płatności, a w międzyczasie świętują 10-lecie istnienia firmy oraz rebranding.