Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Za pomocą opaski na rękę też dostaniecie się do Windowsa

Microsoft pozwoli, aby przy użyciu ubieralnych gadżetów można było odblokowywać pecety i laptopy

Wiem, że dzisiaj wyjątkowo dużo pisałem na temat bezpieczeństwa, ale o tej ciekawostce nie sposób nie wspomnieć. Pamiętacie? Na początku marca w tym tekście Marcin Zwierzychowski wyjaśniał, jak działa opaska Nymi Band. Napisał wówczas, że jej właściciel będzie mógł bez wpisywania haseł i kodów PIN logować się do skrzynki pocztowej, serwisu bankowości internetowej czy otwierać i uruchamiać samochód bez kluczyków.

Przeczytajcie także: PayPal wycofuje kontrowersyjne doładowania

Wszystko to będzie bezpieczne, bo opaska rozpoznaje właściciela po danych biometrycznych, czyli na przykład odczytuje charakterystyczne cechy jego pulsu, rytmu serca itd. Na zakończonej właśnie konferencji w Tajpej, na której prezentowane są najnowsze trendy w branży ICT, Microsoft pokazał, jak można wykorzystać biometrię do uproszczenia procesu logowania się w komputerze.

Możecie już zapomnieć o kombinacji klawiszy Ctrl+Alt+Del. Jak donosi portal cnet.com, przedstawicielka Microsoft podczas swojego wystąpienia zademonstrowała nowy sposób odblokowywania Windowsa. Po prostu zbliżyła do czytnika NFC w laptopie nadgarstek, na którym znajdowała się opaska Nymi Band. Przyznała, że takie logowanie zabiera jej trzykrotnie mniej czasu niż w tradycyjny sposób.

Przeczytajcie także: Sąd: to bank ma dbać o to, aby klient nie został zhakowany

Już w ubiegłym roku Windows 10 wyposażono w funkcję Windows Hello, która daje możliwość logowania się na urządzeniach z tym systemem z wykorzystaniem danych biometrycznych, czyli po rozpoznaniu twarzy, tęczówki oka czy linii papilarnych. Wiele komputerów i innych urządzeń zaopatrzono już w odpowiednie czytniki, np. tablety Surface Pro 4 i Surface Book. Pierwszy raz natomiast Microsoft zaprezentował użycie do tego celu wearables, czyli akcesoriów ubieralnych.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies