Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Aplikacje bankowe na smartfony przestały tyć. Choć są takie, którym szybko przybywa megabajtów

Średni rozmiar aplikacji banków z Polski w lutym 2023 r. na urządzenia z Androidem to 45,6 MB a na te z iOS – 147,7 MB

Z danych dostępnych w markecie App Store wynika, że wzrost średniej wagi aplikacji mobilnych banków z Polski znacznie spowolnił w porównaniu z poprzednim odczytem, przeprowadzonym przez serwis cashless.pl w 2021 r. Z kolei w przypadku rozwiązań na smartfony z systemem operacyjnym Android można stwierdzić, że przeciętna aplikacja bankowa ma nawet mniejszy rozmiar niż 2 lata temu.

Przeczytajcie także: VeloBank zapowiada nową aplikację mobilną

I tak średnia wielkość aplikacji na Androida to obecnie 45,6 MB, podczas gdy w 2021 r. było to 55,7 MB a w 2016 r., gdy po raz pierwszy przygotowaliśmy tego typu zestawienie, było to 13,8 MB. Z kolei w przypadku aplikacji na iPhone’y obecnie średni rozmiar wynosi 147,7 MB, w porównaniu z 139,7 MB w 2021 r. i 48,2 MB w 2016 r.

W przypadku smartfonów z systemem operacyjnym Android, najwięcej miejsca w pamięci urządzenia zabiera aplikacja oferowana przez Credit Agricole – 118 MB. W poprzednim odczycie z 2021 r. liderem pod tym względem był ING (248 MB).

Z kolei w przypadku apek na iOS największą jest IKO (377,3 MB), która wyprzedziła pod tym względem poprzedniego lidera – aplikację Citi Handlowego, która w 2021 r. ważyła prawie 379 MB. W przypadku obu systemów aplikację, która zajmuje najmniej miejsca, oferuje BOŚ.

Przeczytajcie także: Zmiany w aplikacji mobilnej mBanku

Waga aplikacji nie ma kluczowego znaczenia dla jakości danego rozwiązania. Większe ma na pewno bezpieczeństwo, funkcjonalność i wygląd, które wpływają na rozmiar oprogramowania. Poniższy ranking można więc rozpatrywać w charakterze ciekawostki a nie czynnika decydującego o tym, która aplikacja jest lepsza a która gorsza. Niemniej to jak duża jest apka, ma pewne znaczenie dla jej użytkownika. Ciężka utrudnia pobieranie i aktualizację za pośrednictwem połączenia mobilnego oraz zabiera więcej pamięci urządzenia.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies