Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Wrocław i Polska Bezgotówkowa nawiązały współpracę. Eksperci Fundacji podzielą się wiedzą z przedsiębiorcami działającymi na terenie miasta

Pierwsze spotkanie z cyklu "Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze" odbędzie się online 21 czerwca o godzinie 18 i będzie dotyczyć softposów

SmartCity Wrocław oraz Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowały o podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego współpracy w zakresie promocji płatności bezgotówkowych. Pod hasłem "Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze" zaplanowano cykl bezpłatnych spotkań i szkoleń dla przedsiębiorców działający na terenie miasta.

Przeczytajcie także: Joanna Erdman z Polski Bezgotówkowej Osobowością Fitnech

W ramach współpracy eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa podzielą się wiedzą z zakresu bezpiecznego wdrażania płatności bezgotówkowych w firmie, a także podpowiedzą, jakie są najkorzystniejsze rozwiązania płatnicze dla danego typu działalności. Pierwszy webinar odbędzie się już jutro (21 czerwca) o godzinie 18, a jego temat to: "SoftPOS – terminal w Twoim telefonie". Szkolenie będzie dostępne online na stronie www.polskabezgotowkowa.pl/akademiaprzedsiebiorcy.

– Wrocław jest miastem, w którym płatności bezgotówkowe są wdrażane przy okazji uruchamiania wielu nowych systemów miejskich, czego dobrym przykładem jest system obsługujący płatności za bilety w MPK, ale nie tylko. Jednak wciąż są w mieście grupy mieszkańców i przedsiębiorców, które nie korzystają z płatności bezgotówkowych. To właśnie do nich chcielibyśmy dotrzeć z informacją, jak w bezpieczny sposób takie płatności wdrażać i z nich korzystać, a co za tym idzie, móc podnieść jakość życia i usług dla wielu wrocławian, a także odwiedzających nas turystów – komentuje Robert Bednarski, dyrektor ds. SmartCity z Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Przeczytajcie także: Badanie FPB: gotówka traci na znaczeniu

– Cieszy nas, że tak duże miasto jak Wrocław nadal dostrzega potrzebę edukowania swoich mieszkańców w zakresie korzystania z bezgotówkowych płatności i widzi potencjał, jaki innowacyjne rozwiązania przynoszą miastu. Liczymy, że wkrótce we Wrocławiu w większości miejsc będzie można zapłacić kartą, zegarkiem czy telefonem, a miasto dołączy do grona najnowocześniejszych europejskich metropolii – dodaje Grażyna Ciurzyńska, prezeska Fundacji Polska Bezgotówkowa.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies