Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Przelew na telefon Blikiem można odbierać tylko w jednym banku

To ważna informacja dla osób, które mają rachunki w co najmniej dwóch instytucjach należących do systemu Blik

Od kilku dni przelewy na numer telefonu za pośrednictwem systemu Blik mogą już wykonywać klienci mBanku. Dzięki temu rozwiązaniu pieniądze mogą trafić na rachunek odbiorcy niemal natychmiast po wykonaniu transakcji, gdyż Blik do jej realizacji wykorzystuje Express Elixir zarządzany przez KIR.

Przeczytajcie także: Spada udział bankomatów w transakcjach Blikiem

Oczywiście operacja uda się tylko wtedy, gdy odbiorca również ma konto w banku obsługującym Blika. Obecnie oprócz mBanku, także w Millennium, BZ WBK i ING. Pojawia się jednak pytanie, co stanie się w sytuacji, gdy jedna osoba ma rachunki w dwóch czy trzech bankach oferujących system?

Na szczęście sytuacja taka została przewidziana przez twórców Blika. Z założenia numer telefonu danego klienta może być połączony tylko z jednym numerem rachunku bankowego. Jeżeli ktoś ma więcej kont, np. w mBanku i BZ WBK, system wymusi na nim decyzję, które z nich ma być rachunkiem służącym do odbierania przelewów P2P. Klient oczywiście może tę decyzję w każdej chwili zmienić za pośrednictwem swojej aplikacji mobilnej. Natomiast w jednym momencie może mieć tylko jeden rachunek bankowy skojarzony z systemem Blik dla przelewów P2P.

Przeczytajcie także: Raiffeisen będzie kolejnym bankiem z HCE

To nie oznacza jednak, że klient może zlecać Blikiem przelewy na numer telefonu innego odbiorcy tylko z tego konta, które z systemem jest skojarzone. Przy nadawaniu przelewów nie ma znaczenia, z którego rachunku to się odbywa.

Natomiast gdy dany rachunek bankowy posiada pełnomocnika, zarówno właściciel konta jak i pełnomocnik mają własny numer ID. Każdy z nich może więc zainstalować aplikację mobilną i połączyć swój numer telefonu z tym samym rachunkiem. Wówczas zarówno właściciel jak i pełnomocnik będą odbierali przelewy P2P na to samo konto, choć adresowane one będą na inne numery telefonów. Natomiast w przypadku próby wykonania transakcji P2P przez pełnomocnika będzie to możliwe, tyle że formalnie jego nadawcą będzie właściciel konta.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies