Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Kolejny bank umożliwia otwarcie konta na selfie. Zdalną weryfikację na podstawie biometrii twarzy wprowadza Santander

W ciągu najbliższych dni ma się ukazać aktualizacja aplikacji Santander mobile, w której pojawi się możliwość założenia konta na selfie

Santander wprowadza możliwość zdalnego otwarcia konta, podczas którego tożsamość klienta jest weryfikowana na podstawie biometrii jego twarzy. W ten sposób będzie można założyć Konto Jakie Chcę. W tym celu trzeba będzie pobrać najnowszą wersję aplikacji Santander mobile, która ma zostać udostępniona w najbliższych dniach. O pracach nad tym rozwiązaniem mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już na początku grudnia.

Przeczytajcie także: Oto 12 banków z Polski, w których można otworzyć konto zdalnie

Osoba zainteresowana założeniem konta powinna pobrać aplikację mobilną banku i w zakładce Oferta kliknąć opcję Załóż konto. Tam znajdzie wniosek do samodzielnego wypełnienia. Aby potwierdzić tożsamość przyszłego klienta, bank poprosi go o zrobienie zdjęcia twarzy, zdjęcia dowodu osobistego oraz wykonanie prostych gestów, np. kiwnięcie głową lub mrugnięcie oczami. Weryfikacja będzie dokonywana automatycznie.

Przeczytajcie także: SwatchPAY wchodzi do Polski

Santander podaje, że już co czwarty jego nowy klient decyduje się na otwarcie rachunku zdalnie. Dotychczas w takiej sytuacji tożsamość klienta była potwierdzana podczas rozmowy wideo z doradcą, na podstawie przelewu weryfikacyjnego z konta w innym banku lub podczas wizyty kuriera, który dostarczał umowę do podpisu. Teraz do tych metod weryfikacji dołączyła jeszcze czwarta – "konto na zdjęcie", wykorzystująca analizę biometrii twarzy.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies