Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Weryfikacja tożsamości w sieci oraz otwarta bankowość. Redakcja zaprasza na dwa kolejne wydarzenia z cyklu Cashless Live

Dwa kolejne spotkania Cashless Live będzie można oglądać na żywo 25 września oraz 9 października

Wybuch pandemii koronawirusa pokazał, jak ważne w branży finansowej są nowoczesne usługi zdalnej weryfikacji tożsamości. Instytucje, które nie wdrożyły wcześniej odpowiednich procesów w tym obszarze, aby kontynuować sprzedaż i obsługę klientów, musiały w przyspieszonym trybie przeprowadzić projekty, od których zależne było ich normalne funkcjonowanie. Wiele instytucji z tym problemem wciąż sobie nie poradziło. Inne stoją przed kolejnym wyzwaniem, a więc jak już wdrożone procesy optymalizować pod względem bezpieczeństwa, kosztów i funkcjonalności.

Przeczytajcie także: Coraz więcej otwartej bankowości na polskim rynku

Konieczność rozwiązania wielu problemów, jakie pojawiły się wraz z wybuchem pandemii, spowodowała odłożenie projektów z obszaru otwartej bankowości. Jednak ostatnie tygodnie pokazują, że open banking znów staje się jednym z najważniejszych tematów w branży finansowej. Usługi z zakresu otwartej bankowości zostały niedawno wdrożone przez takie instytucje jak Santander, mBank, PKO BP, BNP Paribas czy Alior.

Wśród najczęściej oferowanych funkcji wykorzystujących open banking są agregatory rachunków, usługi przyspieszające procesy kredytowe a także narzędzia do potwierdzania tożsamości klientów. Które z tych usług mają szansę zrewolucjonizować rynek? Jakie jeszcze usługi i produkty mogą pojawić się dzięki otwartej bankowości? Jakie korzyści przyniosą bankom, fintechom i klientom?

Przeczytajcie także: Te statystyki pokazują potencjał systemu MojeID

Jak widzicie temat weryfikacji tożsamości w sieci doskonale łączy się z problematyką otwartej bankowości. Zakres obu zagadnień jest jednak zbyt obszerny, by omówić je podczas jednego wydarzenia. Dlatego redakcja zaprasza na serię dwóch spotkań z cyklu Cashless Live. Pierwsze z nich odbędzie się 25 września i poświęcone będzie sposobom potwierdzania tożsamości w internecie. Drugie, poświęcone otwartej bankowości, odbędzie się 9 października.

Oba wydarzenia Cashless Live rozpoczną się o godz. 12 i będą miały formułę online. Będzie je można oglądać na żywo za pośrednictwem takich serwisów jak YouTube, Facebook, Twitter oraz bezpośrednio na stronie cashless.pl. Dostęp będzie otwarty, a po zakończeniu transmisji zapis spotkań będzie dostępny na kanale cashless.pl na YouTube. Partnerem merytorycznym dwóch najbliższych Cashless Live jest KIR.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies