Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dostrzegli niszę w rozliczeniach między firmami. Spółka Cashy dostała 4 mln zł na rozwój swojego biznesu

Fintech Cashy, w którego zdecydowały się zainwestować dwa fundusze, to polska spółka założona przez byłych managerów ING Banku Śląskiego

Fundusz Spinaker Alfa oraz KnowledgeHub Starter wzięły udział w pierwszej rundzie finansowania polskiego fintechu Cashy w wysokości 4 mln zł. Umowa przewiduje, że ostateczna kwota inwestycji zostanie dostosowana do bieżących potrzeb spółki. Pieniądze mają służyć rozwojowi platformy, m.in. wdrożeniu uczenia maszynowego, które ma ułatwić profilowanie klientów, a także cyfryzacji dokumentów i procesów.

Przeczytajcie także: Duży cios w kryptowalutowy projekt Facebooka

Platforma Cashy to narzędzie dla dużych i średnich firm pomagające w utrzymaniu płynności finansowej ich dostawców. Dzięki Cashy kupujący, którzy spłacają wcześniej faktury, otrzymują rabat, który jest wyższy od oprocentowania lokat terminowych. Z kolei wystawiający faktury otrzymują płatność szybciej w zamian za udzielony rabat. Twórcami spółki są trzej byli managerowie ING Banku Śląskiego: Jakub Wrede, Kami Pachuta i Edyta Musielak.

Przeczytajcie także: Bancovo się nie poddaje. Kolejny podmiot na platformie

– Zatory płatnicze są jednym z głównych hamulców rozwoju gospodarki. W Polsce jest blisko 300 mld wolnych środków zamrożonych na lokatach przedsiębiorstw, a średnie terminy płatności faktur przekraczają 30 dni. Co więcej, to opóźnienia płatności były bezpośrednią przyczyną ok. 40 proc. przypadków upadłości firm w 2018 roku. Biorąc pod uwagę te fakty, w naszej ocenie, małe przedsiębiorstwa potrzebują alternatyw do drogich usług takich jak mikrofaktoring, czy pożyczek chwilówek. Cashy zaspokaja tę potrzebę, ponieważ oferuje tańsze i elastyczne finansowanie pochodzące z nadwyżek finansowych ich większych kontrahentów – mówi Jakub Wrede.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies