Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Polska Bezgotówkowa chwali się Bledzewem. To pierwsza gmina w Polsce, w której wszyscy sołtysi mają terminale

Urządzenia dostali w ramach programu rozwoju sieci akceptacji kart, prowadzonego przez fundację

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała na swoim profilu na Twitterze, że gmina Bledzew jest pierwszą w Polsce, w której wszyscy sołtysi dysponują bezprzewodowymi terminalami płatniczymi. Urządzenia do jedenastu sołectw zostały dostarczone w ramach programu rozwoju sieci akceptacji kart, prowadzonego przez fundację. Gmina nie będzie płacić za korzystanie z POS-ów przez najbliższe dwa lata.

Przeczytajcie także: Ciekawe wyniki badania dla Polski Bezgotówkowej

W ramach programu realizowanego przez Polskę Bezgotówkową gminy i inne jednostki samorządowe mogą otrzymać tyle terminali, ile punktów kasowych funkcjonuje w ich urzędzie. Mogą też starać się o urządzenia dla sołtysów. Nie płacą za ich instalację oraz obsługę transakcji nawet przez trzy lata. Polska Bezgotówkowa finansuje także POS-y w małych i średnich firmach, które mogą korzystać bezpłatnie z urządzeń przez 12 miesięcy.

Przeczytajcie także: Program Polski Bezgotówkowej zyskał pierwszego naśladowcę

Celem fundacji Polska Bezgotówkowa jest podwojenie w okresie trzech lat liczby terminali płatniczych działających na krajowym rynku, a więc z poziomu ok. 600 tys. urządzeń w momencie startu projektu, do ok. 1,2 mln do 2021 roku. W ubiegłym roku w ramach programu fundacji zainstalowano przeszło 100 tys. POS-ów. Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że na koniec września ub. roku (to najświeższe dane jakie są dostępne) funkcjonowało w kraju ponad 740 tys. terminali.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies