Kadencja rady ma trwać trzy lata, ale funkcja przewodniczącego będzie rotacyjna
Wykonano kolejny krok do uruchomienia programu, w ramach którego finansowana będzie instalacja terminali płatniczych w małych i średnich firmach. Kilka dni temu odbyło się pierwsze, inauguracyjne posiedzenie Rady Fundacji Polska Bezgotówkowa. Wśród decyzji podjętych w trakcie narady było m.in. wyłonienie przewodniczącego, którym został dyrektor generalny Mastercarda w Polsce, Bartosz Ciołkowski.
W radzie zasiadają także Grażyna Ciurzyńska z Ministerstwa Rozwoju, Joanna Erdman z mBanku, reprezentująca w radzie wydawców kart, Jerzy Bańka, który jest wiceprzewodniczącym Związku Banków Polskich, Rafał Gołębiewski, dyrektor Elavonu w Polsce i reprezentujący Komitet Agentów Rozliczeniowych oraz Jakub Kiwior z Visy. Ustalono, że w trakcie kadencji Rady Fundacji Polski Bezgotówkowej trwającej trzy lata na stanowisku przewodniczącego nastąpi zmiana rotacyjna.
Podczas inauguracyjnego posiedzenia rady upoważniono kierownictwo Polski Bezgotówkowej do operacyjnego zarządzania funduszem, z którego finansowana będzie instalacja terminali. Z informacji przekazanych przed chwilą przez prezesa fundacji Mieczysława Groszka podczas konferencji Forum Usług Płatniczych wynika, że start pilotażu programu terminalizacji przewidziany jest na grudzień bieżącego roku. Natomiast operacyjnie program ruszy w I kw. 2018 roku.