Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
To już truizm, że młodzi nie wyobrażają sobie życia bez usług mobilnych. Nowe badanie Visy pokazuje, jak bardzo ich chcą

Z sondażu przeprowadzonego m.in. w Polsce wynika, że 89 proc. osób w wieku 18-34 lata zamierza zarządzać swoimi pieniędzmi za pomocą urządzenia mobilnego

Badanie, o którym mowa, to Digital Payments Study. Sondaż jest poświęcony zachowaniom konsumentów związanym z płatnościami cyfrowymi – od transakcji zbliżeniowych po zakupy internetowe – a także stosunkowi do kwestii prywatności i bezpieczeństwa. Opublikowane właśnie wyniki najnowszej edycji badania zaskakują ogromnym udziałem osób młodych, zainteresowanych korzystaniem z mobilnych usług związanych z zarządzaniem pieniędzmi.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja PeoPay już w przyszłym tygodniu

Okazuje się, że już 89 proc. millenialsów, czyli osób w wieku między 18 a 34 lata, zamierza w ciągu trzech najbliższych lat korzystać z tzw. pieniądza mobilnego, rozumianego jako płatność lub zarządzanie środkami finansowymi z poziomu smartfona, tabletu czy urządzenia ubieralnego. Badanie Visy wskazuje również, że obecnie 52 proc. millenialsów korzysta z mobilnych urządzeń np. do wykonywania przelewów.

Zaskakiwać mogą też wyniki odnoszące się do polskiego rynku. Okazuje się bowiem, że według niego już 67 proc. Polaków sprawdza stan rachunku za pośrednictwem aplikacji bankowej. To bardzo dużo zważywszy na fakt, że inne analizy (np. raport Netbank przygotowywany przez Związek Banków Polskich) podają, że dopiero ok. połowy Polaków korzysta z bankowości internetowej. Natomiast z bankowości mobilnej dopiero 8-9 mln (raport Cashless za II kw. 2017 r.). Z płatności internetowych za pośrednictwem cyfrowego portfela miało już korzystać 69 proc. Polaków.

Przeczytajcie także: Aplikacja Revolut już po polsku, także na Androidzie

Jednym z głównych czynników napędzających wzrost popularności płatności cyfrowych jest zmniejszenie obaw związanych z korzystaniem z technologii mobilnych. Wyraża je obecnie 54 proc. Polaków – to mniej niż w roku ubiegłym. W kwestii obaw dotyczących bezpieczeństwa również nastąpił spadek, z 63 proc. w 2016 r. do 59 proc. obecnie.

Nie dziwi natomiast rosnąca akceptacja dla rozwiązań biometrycznych. 83 proc. badanych uważa za bezpieczne metody uwierzytelniania wykorzystujące biometrię. Za najbezpieczniejszą biometryczną formę potwierdzania tożsamości uważane jest skanowanie odcisku palca oraz skanowanie obrazu tęczówki oka (odpowiednio 74 proc. i 70 proc. wskazań).

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies