Placówki zostaną przeniesione do najbliższych lokalizacji Aliora
To ważna informacja dla posiadaczy rachunków, kart i kredytów w trójmiejskim Meritum Banku, którzy jeszcze odwiedzali jego stacjonarne placówki. Instytucja wchodzi w kolejny etap połączenia z Alior Bankiem, w wyniku którego jej 9 oddziałów – centrów usług finansowych zostanie przeniesionych do najbliższych placówek Aliora.
Przeczytaj także: Marka Meritum zniknie z rynku
Zgodnie z informacjami przekazanymi już klientom Meritum za pośrednictwem serwisu transakcyjnego, w oddziałach Alior, do których zostaną przeniesione CUF-y, będą wydzielone stanowiska do obsługi klientów gdańskiego banku. To rozwiązanie konieczne ze względu na fakt, że formalnie Alior i Meritum to wciąż dwa oddzielne podmioty. Docelowo wiadomo jednak, że po fuzji prawnej ten podział się zakończy. Dzięki przenosinom placówek Meritum Alior będzie mógł zaoszczędzić na czynszach jeszcze przed połączeniem.
Jako pierwszy zostanie przeniesiony oddział Meritum mieszczący się przy al. Jana Pawła II 41a/7 w Warszawie. Jego klienci będą od najbliższego poniedziałku obsługiwani w oddziale Aliora przy al. Jana Pawła II 18. Tydzień później przenosiny czekają oddziały Meritum w Poznaniu, Tychach, Zabrzu, dwa we Wrocławiu oraz kolejne trzy w Warszawie.
Meritum ma ponad 200 oddziałów z czego jednak tylko kilkanaście to placówki własne. Większość to sieć franczyzowa.
Przeczytaj także: T-Mobile Usługi Bankowe prowadzi już pół miliona klientów
Alior zamknął transakcję zakupu akcji Meritum Banku w lutym. Fuzja prawna spodziewana jest w II kwartale 2015 r. Natomiast przed końcem tego roku ma zostać przeprowadzona pełna fuzja operacyjna. Wtedy też wszystkie oddziały przejętego banku zyskają logo Aliora, a Meritum zniknie z rynku. – Nasza marka ma o wiele większą rozpoznawalność. Nie ma więc sensu utrzymywanie jednocześnie dwóch brandów – powiedział Witold Skrok, wiceprezes Aliora.
Jednak nie wszystko, co wypracował Meritum Bank, zniknie z rynku. Przedstawiciele Aliora zadeklarowali, że część dzisiejszej oferty przejmowanej instytucji zostanie zaimplementowana do oferty połączonego banku. Mowa np. o aplikacji mobilnej Meritum. – Bankowość mobilna, którą dziś oferujemy, ma już kilka lat. Nawet gdybyśmy nie kupili Meritum, musielibyśmy ją zmienić. Aplikacja, jaką dysponuje Meritum, jest bardzo nowoczesna. Prawdopodobnie więc wykorzystamy ją przy wdrażaniu naszego rozwiązania w tym zakresie, co planujemy zrobić w drugiej połowie roku – zadeklarował Michał Hucał, wiceprezes Aliora.