Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Bezpłatne terminale w urzędach. Oto szczegóły programu startującego już 1 kwietnia

Zostanie nim objęta administracja państwowa i samorządowa oraz policja

"Program upowszechnienia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej" to nazwa projektu realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju przy znaczącym wsparciu KIR-u. Z porozumienia zawartego między resortem rozwoju a KIR-em wynika, że ten drugi jest koordynatorem współpracy MR i firm obsługujących program, czyli przede wszystkim agentów rozliczeniowych. KIR wymieniany jest także w dokumencie jako jeden z podmiotów finansujących projekt. Nazw innych firm jednak w tym miejscu nie podano.

Przeczytajcie także: Jest umowa na realizację mDokumentów

Opisywanym programem objęte są urzędy wojewódzkie, marszałkowskie, miast i gmin, starostwa powiatowe oraz policja. Jednostki zainteresowane wzięciem udziału w projekcie zyskają prawo do otrzymania ograniczonej liczby terminali POS oraz do uruchomienia na nieograniczonej liczbie stanowisk tzw. webPOS-a, czyli aplikacji umożliwiającej przyjmowanie płatności bezgotówkowych bezpośrednio na komputerze.

Zgodnie z zasadami programu urzędy wojewódzkie oraz urzędy miast i gmin z więcej niż 10 tys. mieszkańców dostaną po dwa terminale. Natomiast mniejsze gminy, starostwa powiatowe oraz urzędy marszałkowskie otrzymają po jednym urządzeniu. W programie nie podano, ile urządzeń ma otrzymać policja. Skądinąd wiem jednak, że ma być ich tyle, by każdy patrol drogówki podczas służby dysponował jednym POS-em.

Przeczytajcie także: Wkrótce koniec z trzema przelewami do ZUS

W ramach programu każdy uczestniczący w nim urząd będzie podpisywał umowę ze wskazanym agentem rozliczeniowym obsługującym terminale oraz KIR-em, który obsługiwać będzie webPOS. Petenci urzędów biorących udział w projekcie będą mogli płacić kartami Mastercard i Visa oraz Blikiem. Program ma ruszyć 1 kwietnia. Dla wszystkich urzędów biorących w nim udział jest całkowicie bezpłatny. Środki z transakcji przyjętych bezgotówkowo będą trafiać na ich rachunki najpóźniej w ciągu dwóch dni roboczych.

Tymczasem KIR już kilka tygodni temu rozesłał do agentów rozliczeniowych propozycję współpracy przy programie upowszechnienia płatności w urzędach. Spośród zainteresowanych podmiotów ma wybrać kilka, którym powierzy serwis terminali w administracji. Umowy mają być podpisane jeszcze w marcu tak, by zapewnić ciągłość obsługi płatności w jednostkach biorących udział w trwającym aktualnie pilocie.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies