Przelewy zlecone w bankowości internetowej będzie można autoryzować kartą, a z mobilnej autoryzacji skorzystać w oddziałach
Klienci ING Banku Śląskiego otrzymali korespondencję zawierającą informację o nowym regulaminie usług oraz tabeli opłat i prowizji, które zaczną obowiązywać w czerwcu 2025 r. Ich uważna lektura pozwala dowiedzieć się, jakie zmiany mogą w najbliższym czasie zajść w ofercie ING. A jest ich kilka.
Jak wynika z nowego regulaminu Śląskiego, bank planuje wprowadzić funkcję potwierdzania za pomocą karty płatniczej zleceń składanych w internetowym serwisie transakcyjnym. Biuro prasowe ING wyjaśniło serwisowi cashless.pl, że będzie to alternatywa dla stosowanych obecnie form autoryzacji i będzie polegać na fizycznym zbliżeniu karty bezstykowej do telefonu z aktywnym modułem NFC. – Decyzja, w jakich procesach możliwe będzie użycie faktora karty płatniczej jest jeszcze przed nami – przekazały służby prasowe Śląskiego.
Co ciekawe ING nie będzie pierwszym bankiem w Polsce, który takie rozwiązanie wprowadzi. Wcześniej pochwalił się tym mBank. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tekście Ciekawostka z mBanku. Wybrane przelewy klienci będą autoryzować przykładając kartę do smartfona.
Natomiast Śląski planuje też pozwolić na korzystanie z mobilnej autoryzacji przy okazji zlecania operacji w oddziale. – Obecnie trwają prace koncepcyjne nad możliwością wprowadzenia autoryzacji mobilnej wykorzystywanej podczas dyspozycji składanych w miejscach spotkań. Na ten moment nie jesteśmy w stanie podać szczegółów tego rozwiązania – informuje biuro prasowe banku.
Warto natomiast przypomnieć, że pionierem wykorzystania mobilnej autoryzacji w placówkach stacjonarnych był również mBank. Później podobne rozwiązania wprowadziły konkurencyjne instytucje, np. PKO BP, Pekao, Millennium czy Credit Agricole. Taka usługa powoli staje się więc standardem na naszym rynku.
Natomiast wśród innych zmian, jakie rzuciły mi się w oczy w trakcie lektury nowego regulaminu ING, zwróciłem uwagę na zapowiedź wycofania usługi polegajacej na uruchomieniu wirtualnej postaci plastikowej karty Visy zbliżeniowej. To praktyczny wymiar wcześniejszej deklaracji banku, że zrezygnuje z oferowania płatności HCE. W zamian proponuje klientom korzystanie z takich rozwiązań jak Google Pay.